Жертви голодоморів

Пам’ятаємо…

Страшні сторінки української історії, які не варто забувати

Щороку в Україні в листопаді згадують про голодомори 1932-1933 років, а також 1921—1923 та 1946—1947 років та проводять поминальні панахиди, реквієми, тематичні виставки та традиційну акцію «Засвіти свічку».

Традиційно, до таких заходів долучаються також і студенти коледжу. Так нещодавно, студентами ІІ курсу спеціалізації  Художня обробка дерева та Художня вишивка, моделювання та конструювання одягу(куратор Запорожець В.П.) проведено годину пам’яті  «Чорна сповідь моєї Вітчизни і її затамований біль».

Захід приурочено 86-м роковинам Голодомору-геноциду, який, за останніми даними дослідників, забрав життя понад семи мільйонів українців.

 

Викладачі коледжу Д.О.Козубовський та В.В.Кузик, розповіли всім присутнім, що голодомор – це геноцид українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити українську націю.Ці страшні сторінки української історіїофіційно заперечувалися владою СРСР протягом багатьох десятиріч.

До всіх присутніх звернувся також і директор коледжу Р.М. Гаврилюк, який  вказав, щодух прагнення українців до самостійності та незалежності, який у всі часи намагалася знищити, є незаперечним, а «Голодомор – це була справжня і так само неоголошена війна проти України, це зброя, з допомогою якої намагалися знищити український дух».

Сучасним студентам таку ситуацію важко уявляти і осмислювати, проте робити це необхідно, щоб хоча б на мить усвідомити жахіття тих років і не допустити їх повторення в майбутньому. Присутні хвилиною мовчання згадали  всіх українців, які загинули в ті страшні часи, та запалили свічку пам’яті в капличці, що знаходиться на території коледжу.

О.В.Марковська