Мотиваційний лист вступника

Що таке мотиваційний лист і навіщо він потрібен? Які вимоги ставляться до мотиваційних листів? Якою має бути структура мотиваційного листа? Чим врегульоване подання мотиваційних листів при вступі?

ВСТУПНА КАМПАНІЯ 2020

Випускники 11-го класу, що планують здобувати освіту у нашому коледжі за бакалаврською освітньою програмою Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація, мають додатковий шанс підвищити свій конкурсний бал при вступі.

Як саме?

Однією із новацій при вступі (від Міністерства освіти і науки України) є подання абітурієнтом Мотиваційного листа, у якому пояснюються причини, через які вступник вважає себе найкращим кандидатом для вступу на відповідну навчальну програму.

Мотиваційний лист – це ваш шанс представити себе як вмотивовану, яскраву та дуже здібну особистість. Це яскравий опис вашого унікального «я», щоб показати, хто ви є і чому хочете, щоб вас прийняли.

Вага бала за мотиваційний лист становитиме 0–1% конкурсного.
Перед ЗНО публікуватимемо результати за цим листом

Мотиваційний лист повинен бути написано грамотно з дотриманням чіткої структури викладення інформації:

  • Розмір – 1-2 аркуші:
  • Формат сторінки – А4;
  • Кегль шрифту – 12;
  • Інтервал між рядками – 1,5.

Що буде зайвим у листі? Не потрібно додавати:

  • Фото, картинки, відео;
  • Часто використовувати жарти в тексті;
  • Придумувати креативний дизайн;
  • Писати про себе в третій особі.

Важливо!
Написання і подання мотиваційного листа
не є обов’язковою умовою.

Проте лист має цінність, навіть подвійну

З одного боку, він дещо збільшує конкурсний бал, і це може бути важливим аргументом при вступі. За однакових балів ЗНО заклади освіти зможуть надати перевагу найбільш вмотивованим абітурієнтам. З іншого боку, пишучи мотиваційний лист, вступник отримує додаткову можливість обміркувати та аргументувати своє рішення, утвердитись у своєму переконанні вступити на відповідну освітню програму або змінити свою думку. 

Детальніше про те, як написати хороший мотиваційний лист для вступу; які вимоги ставляться до мотиваційних листів; якою має бути структура мотиваційного листа тощо – ви можете прочитати на сайті ОСВІТА.UA за посиланням нижче…