Мотиваційний лист вступника

Що таке мотиваційний лист і навіщо він потрібен? Які вимоги ставляться до мотиваційних листів? Якою має бути структура мотиваційного листа? Чим врегульоване подання мотиваційних листів при вступі?

ВСТУПНА КАМПАНІЯ 2020

До 23 червня приймаємо мотиваційні листи вступників на електронну пошту коледжу: coledj@cv.ukrtel.net

Випускники 11-го класу, що планують здобувати освіту у нашому коледжі за бакалаврською освітньою програмою Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація, мають додатковий шанс підвищити свій конкурсний бал при вступі. Як саме?

Однією із новацій при вступі (від Міністерства освіти і науки України) є подання абітурієнтом Мотиваційного листа, у якому пояснюються причини, через які вступник вважає себе найкращим кандидатом для вступу на відповідну навчальну програму.

Мотиваційний лист – це ваш шанс представити себе як вмотивовану, яскраву та дуже здібну особистість. Це яскравий опис вашого унікального «я», щоб показати, хто ви є і чому хочете, щоб вас прийняли.

Вага бала за мотиваційний лист становитиме 0–1% конкурсного.
Перед ЗНО публікуватимемо результати за цим листом

Мотиваційний лист повинен бути написано грамотно з дотриманням чіткої структури викладення інформації:

  • Розмір – 1-2 аркуші:
  • Формат сторінки – А4;
  • Кегль шрифту – 12;
  • Інтервал між рядками – 1,5.

Що буде зайвим у листі? Не потрібно додавати:

  • Фото, картинки, відео;
  • Часто використовувати жарти в тексті;
  • Придумувати креативний дизайн;
  • Писати про себе в третій особі.

Важливо!
Написання і подання мотиваційного листа
не є обов’язковою умовою.
Проте лист має цінність, навіть подвійну

З одного боку, він дещо збільшує конкурсний бал, і це може бути важливим аргументом при вступі. За однакових балів ЗНО заклади освіти зможуть надати перевагу найбільш вмотивованим абітурієнтам. З іншого боку, пишучи мотиваційний лист, вступник отримує додаткову можливість обміркувати та аргументувати своє рішення, утвердитись у своєму переконанні вступити на відповідну освітню програму або змінити свою думку. 

Детальніше про те, як написати хороший мотиваційний лист для вступу; які вимоги ставляться до мотиваційних листів; якою має бути структура мотиваційного листа тощо – ви можете прочитати на сайті ОСВІТА.UA за посиланням нижче…

-->