Практичний психолог

практичний психолог коледжу

Оксана Кисельова

Як дистанційне навчання зробити комфортним?

З початком карантину, ми перейшли на формат дистанційної роботи. Для багатьох студентів це буде перший такий досвід, тож кожному доведеться шукати спосіб, як виконувати всі завдання з дому без втрати продуктивності й у тісному контакті з викладачами

#Дій_проти_насильства

    Студенти коледжу долучилися до Всеукраїнської акції: «16 днів проти насильства», яка триває в період з 25 листопада до 10 грудня.

   Світлана Думич, студентка І курсу спеціалізації Образотворче мистецтво та креслення, Ірина Колотило та Алла Щербань, студентки ІІ курсу спеціалізації Художня вишивка, створили авторські роботи, в яких зобразили побутові картини насильства. Завданням для дівчат стало також продумати можливі шляхи протидії зображеному насильству. Саме їх обговорили разом з практичним психологом освітнього закладу Мариною Юріївною Гакман.

   Метою проведення таких форм роботи є привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем насилля в сім`ї, щодо жінок, жорсткого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізації партнерського руху органів державної влади, закладів освіти, громадських організацій до проблем насильства.

    В нагоді стали буклети, розроблені службою у справах дітей Чернівецької облдержадміністрації «Не мовчи-захисти себе» та рекомендації Ради Європи щодо поваги, захисту та здійснення прав дитини в цифровому середовищі.

    Матеріали проекту «Боротьба з насильством щодо дітей та молоді в Україні» доступні на сайті Міністерства освіти і науки України та Офісу Ради Європи за посиланням https://www/coe/int/uk/web/kyiv/combating-violence-against-children-in-ukraine.    

#сесія

Як уникнути стресу під час сесії

Декілька порад, які працюють

Сесія – завжди  екстримальний і стресовий стан для студента, що неминуче настає раз на пів року. Це головна частина веселого студентського життя. Але якщо Ви добросовісний студент, який відвідував пари  та вчасно виконував завдання, то особливо  нічого боятись. Головне – правильно розрахувати власний час і сили, а також не панікувати. У будь-якому випадку під час сесії присутні  зміни  настрою, і припускає нерви та злість.

Коли розпочнеться сесія, майже кожен студент відчуває емоційну напругу перед відповідальним моментом на іспиті. Це пояснюється тим, що іспит сприймається  як своєрідна критична ситуація, що впливає на соціальний статус, матеріальне становище і подальші перспективи навчання у коледжі. З метою уникнення негативних емоцій під час іспитів, вам пропонуються декілька порад як впоратися зі стресом і зберегти своє психологічне здоров`я.

Конспекти.
Підготуйте їх скоріше! Звичайно, на початку року ми активно вчимося, ходимо на пари, пишемо конспекти. Але вже через місяць багато студентів втрачають «запал» і часто конспектують лекції вибірково. Тому розберіться у власних записах, якщо чогось не вистачає то зверніться на допомогу до одногрупників.

Сон.
Кожного дня засинайте не пізніше 23.00. Психофізіологи не рекомендують посилювати навчальне навантаження за рахунок сну. Саме під час сну відбувається переведення інформації, отриманої за день, з оперативної пам`яті  в довгострокову. Тому скорочення кількості часу, відведеного на сон буде сприяти перевтомі, млявості й апатії, а також загалом знизить ефективність засвоєння навчального матеріалу.

Приходь на іспит в зазначений час.

Завжди краще приходити в аудиторію за деяких час до початку іспиту. Це відмінний спосіб зменшити стрес під час іспиту. Для багатьох не буде новинкою той факт, що напруга позначається на мозковій активності.

Намагайся не відволікатися.

В даний час більшість студентів легко відволікаються на соціальні мережі, і це негативно позначається на підготовці до іспитів. Тому, якщо ви шукаєте способи, як позбутися від стресу під час сесії, не відволікайтесь на соціальні мережі, краще зосередьтеся на своїй екзаменаційній роботі.

Без паніки.

Всім знайома картина, коли ти приходиш до навчального закладу перед  переглядом або іспитом. Всі панічно поспішають один до одного з розпитуванням «як все пройшло», і потім хвилюваннястають ще сильніше, оскільки тепер ви стали ще більш не впевненим в своїх силах. Не варто слухати інших, як у них все пройшло, а варто прислухатися до себе. Бажано об’єктивно оцінювати свої знання і вірити в себе.

Сесія – це не страшно!

Якщо тобі щось не зрозуміло, звернися до когось, в чиїх знаннях ти впевнений. Сприймай сесію як певний виклик, можливість самоорганізації, перевірки своєї дисципліни і відповідальності. І пам`ятай: важко в навчанні-легко в бою.

Бажаєм всім успіху в здачі сесії!

Практичний психолог,

Гакман М.Ю.