Всеукраїнський конкурс «ПЕДАГОГІЧНИЙ ОСКАР -2022»

Всеукраїнський конкурс
«ПЕДАГОГІЧНИЙ ОСКАР -2022»

   Викладачі Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В.Ю. Шкрібляка щорічно беруть участь у Всеукраїнському конкурсі «ПЕДАГОГІЧНИЙ ОСКАР».
Їм є що презентувати освітянській спільноті України. Вони мають авторські ініціативи та націленість на результат. Все це забезпечує якість освіти, впровадження результативних інновацій в освітній процес, сприяє професійному зростанню педагогів та розвитку компетентностей студентів.
   Сучасно! Конструктивно! Креативно!
   Пишаємось нашими колегами. Вітаємо з досягненнями у Всеукраїнському конкурсі «ПЕДАГОГІЧНИЙ ОСКАР-2022».

Занесено до каталогу «Кращих конкурсних робіт»:

  • Одягові традиції Гуцульщини на Вижниччині. Козубовська Марія,  Сірецька Зіновія.
  • Національно-патріотичне виховання на заняттях зарубіжної літератури як один із напрямів формування громадянина держави. Гора Лариса .
  • Робочий зошит з природничих наук. Хімічний компонент. Частина І. Слобідчук Марія.
  • Іноземна мова (за професійним спрямуванням). Гулей Ольга.
  • Природничі науки (інтегрований курс). Адаптована навчальна програма інтегрованого курсу «Природничі науки». Слобідчук Марія.

День гідності та свободи

День гідності та свободи

   Цього року, 21 листопада, Україна вже дев’ятий рік поспіль відзначає День гідності та свободи, що об’єднав дві події, які відбулися восени 2004-го та в листопаді 2013 – лютому 2014 року, і назавжди змінили історію українського сьогодення. Україна заплатила високу ціну за те, що обрала свободу. З вини російського агресора на сьогодні втрачено тисячі українців, які загинули, обороняючи мирне життя, незалежність і територіальну цілісність України.

   Традиційно студенти коледжу вшановують патріотизм і мужність громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів Української держави та її європейського вибору, поминають загиблих під час Революції Гідності, організовують виставки та акції.

   Година патріотичного виховання «Події, що змінили долю України»,що проведена студентами ІІ курсу (куратор Мицкан О.М.), довела, що День гідності та свободи – одне зі знакових державних свят у новітній історії України, яке вшановує пам’ять про тих, хто віддав своє життя заради вільної України, продемонструвавши свою європейськість, гідність та своє прагнення до свободи.

О.В.Марковська,

в. о. заст. директора

з виховної роботи

Тиждень безпеки дорожнього руху

Тиждень безпеки дорожнього руху

photo_5456198231340990285_y

       З метою привернення уваги до надскладної ситуації з безпеки дорожнього руху в Україні,  сприяння  вихованню дорожньої культури серед населення та об’єднання зусиль суспільства задля зменшення кількості смертей і травм на дорозі, у зв’язку зі збільшенням нещасних випадків на дорозі у темну пору дня, пов’язаних з відключенням електроенергії за рекомендацією Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації) у коледжі з 14 по 20 листопада 2022 року тривав Тиждень безпеки дорожнього руху в Україні «Безпечна дорога додому».

        В рамках тижня  організовано в навчальному закладі ряд  заходів. Кураторами академічних груп та на заняттях з охорони праці та безпеки життєдіяльності проведено заняття та вікторини з повторення Правил дорожнього руху, на яких акцентовано увагу на проблемах щодо забезпечення захисту життя та здоров,я студентів, засвоєння ними безпечної поведінки на дорогах.   На батьківських зборах, проведених онлайн, наголошувалось на використанні світловідбивних стрічок на одязі студентів та дорослих під час руху в темну пору доби.18 листопада 2022 року студенти та викладачі нашого коледжу долучились до проведення єдиного національного уроку «Безпечна дорога додому».

      Практичні навчання щодо надання першої допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод із залученням  Чернівецької обласної організації товариства Червоного Хреста показали студентам коледжу алгоритми правильних дій щодо потерпілих у разі виникнення дорожньо-транспортних пригод.

      Тематична бесіда зі ст.інспектором ЮП СП Вижницького РВП Зельською Ю.П . спільно з бригадою ПОХ та СРПП була пізнавальною для студентів нашого навчального закладу.

     В рамках проведення «Тижня безпеки дорожнього руху» в коледжі перевірено наявність необхідної  документації при організації перевезення студентів, педагогів та працівників найманим транспортом, та розроблено ряд інструкцій.

                                                      Інженер з охорони праці Галина Гринюк

День психічного здоров’я

День психічного здоров’я

Всесвітня організація охорони здоров’я визначає психічне здоров’я як стан благополуччя, в якому людина реалізує свої здібності, може протистояти звичайним життєвим стресам, продуктивно працювати і робити внесок в свою спільноту.

Практичним психологом О.В. Кисельовою було проведено ряд тренінгових занять «Психічне здоров’я – основа благополуччя людини і ефективне функціонування спільноти», під час якого студенти отримали теоретичні основи понять «Стрес, психологічна травма, фрустрація та ПТСР»; застосували на практиці проективну методику, за допомогою якої змогли визначити власний рівень психічного здоров’я; взяли участь в контактній вправі на самопізнання та отримали практичні рекомендації як подбати про своє психічне здоров’я (застосування моделі «BASIC ph»).

Студенти переконалися в необхідності формування життєвих навичок та психічної витривалості, адже вони необхідні для подолання повсякденних труднощів. Підтримка фахівця(психолога) потрібна, якщо довше 2 тижнів спостерігаються: тривале порушення сну, стійкі нав’язливі думки, втрата інтересу та задоволення від справ і довкілля, гостре небажання спілкуватися та підтримувати соціальні контакти, істотне зниження настрою.

Учасники тренінгу дійшли висновку, що здоров’я людини залежить від рівня благополуччя всього суспільства і від його уваги до цих проблем, а ще від власних зусиль. Адже, вміння керувати внутрішніми переживаннями – здатність визначати якість свого життя!

Ольга МАРКОВСЬКА,

 в. о. заст. директора

з виховної роботи

 

 

Вітаємо!

Вітаємо!

   Телекі Ксенія Сергіївна студентка ІV курсу спеціалізації “Художнє ткацтво” Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка була відзначена, як краща студентка області, подякою Голови Чернівецької обласної державної адміністрації Руслана Запаранюка за відмінне навчання, активну участь у науковій, творчій діяльності та з нагоди відзначення Дня студента.

   Тож щиро Вітаємо Ксенію та бажаємо і надалі розвивати свій творчий потенціал й здобувати нові перемоги на мистецьких шляхах! Ми пишаємось, що в стінах нашого закладу освіти навчається така талановита молодь.

З Днем студента!

Шановні друзі!

     
 
    17 листопада має особливе значення для студентів всього світу, адже це –    Міжнародний день студента.
    Майбутнє належить молодим, сповненим життєвої енергії людям. Країні вже сьогодні потрібні ваші знання, ваш реальний внесок у справу державотворення, велику справу побудови демократичної процвітаючої України. Переконані, сплине незначний час і Ваш досвід та професіоналізм визначатимуть долю всієї держави.
     Тож щиро вітаємо шановне студентство зі святом! Нехай збудуться всі ваші мрії та назавжди збережеться у ваших серцях романтика студентських літ. Бажаємо вам примножувати свою енергію, неодмінних успіхів у навчанні, нових творчих досягнень, гармонійного духовного та фізичного розвитку. Віримо у ваше щасливе майбутнє, у щасливе майбутнє рідної України!

ТВОРЧІ ЗАДУМИ ПАВЛА ЖАВОРОНКОВА

ТВОРЧІ ЗАДУМИ ПАВЛА ЖАВОРОНКОВА

Сьогодні вже аксіоматичними є твердження,

що творчі можливості закладені в кожній людині природою.

На певному етапі ці можливості мають бути керованими,

і саме вчитель може значною міроюсприяти розвитку особистості  

та визначити напрямок цього процесу

Валерій ЖАВАРОНКОВ,

Заслужений працівник культури України


      Вижницький фаховий коледж мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка є осередком професійної підготовки спеціалістів у галузі культури і мистецтва. Він виховав цілу плеяду відомих митців.

      Сьогодні мова піде про талановитого художника, «викладача-методиста», випускника коледжу Павла Валерійовича Жаворонкова. 

    Павло Валерійович викладає дисципліни  «Рисунок», «Композицію», «Графіку». Працює в техніці  акварельного живопису, рисунка, ліногравюри, деревориту. Його надійною опорою і підтримкою завжди був батько, викладач коледжу, Заслужений працівник культури України Валерій Павлович Жаворонков. Перша персональна виставка робіт митця «Дорогою батька» була приурочена його пам’яті. Переданий у спадок від батька талант щедро реалізувався у роботах сина, ім’я якого дедалі частіше звучить на мистецьких заходах, обласних та регіональних виставках. Павло Жаворонков має персональні виставки, бере активну участь у проведені художніх виставок студентів та викладачів циклової комісії, учасник пленерів, мистецьких конкурсів.

   В науковому доробку викладача навчальний посібник «Рисунок. Методи зображення на площині», рекомендований МОН України як навчальний посібник для студентів ЗВО.

    Дистанційне навчання постало методичним викликом перед викладачами мистецьких дисциплін: індивідуальний контакт викладача з студентом потребує конкретної особистої демонстрації вміння бачити художню форму.

   Це вимагає створення нових методик, які б дозволяли  сформувати у студентів комплекс теоретичних знань, практичних умінь та навичок, необхідних для художньої роботи в сучасних закладах соціокультурної сфери, які забезпечать студентам коледжу можливість вільного доступу до працевлаштування, подальшого навчання та створення власних об’єктів образотворчого мистецтва. З цією метою викладачем створено серію навчальних фільмів з академічного рисунка та розміщено на його ютуб-каналі «pavel zhavoronkov».

    Закладом освіти вивчаються запити на ринку праці та створюються нові спеціалізації. Однією з них є «Живопис та графіка». Павлом Валерійовичем напрацьовані навчальні програми спеціалізації, створюються навчальні комплекси методичного забезпечення викладання предметів нової спеціалізації. Відкритий майстер-клас викладача, який атестується, «Ліногравюра від «А» до «Я» став елементом демонстрації досвіду в техніці ліногравюри для викладачів коледжу, студентів.

    Тендітне ставлення до яскравої творчої особистості, яка не народжується щодня і через те є унікальним явищем, – головна мета вищої мистецької освіти в навчальному закладі.

 

Завідувач НМК коледжу                                                             Олена КРУГЛЮК

 

Олімпіада з української мови

Олімпіада з української мови

   Дев’ятого листопада у нашій країні вже у двадцять друге відзначається День української писемності та мови. З цієї нагоди у Вижницькому фаховому коледжі мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка відбувся ряд заходів, зокрема, олімпіада з української мови серед студентів другого курсу. Цікаво, що в одному із завдань олімпіади передбачалось дати відповідь на питання: “Що я можу зробити для рідної мови?”  

   Надіємось, що кожен зі студентів визначився відповідаючи на це питання: старанно вивчати, збагачувати, оберігати.

Туристично-оздоровчий похід

Туристично-оздоровчий похід.

    В рамках заходів національно-патріотичного виховання молоді відбулося сходження на г.Петрос і підняття на її вершині Державного прапора України з автографами бойового підрозділу “Кракен”, які звільняють Харків від московитських окупантів. “Кракен” передали прапор зі своїми ініціалами в знак подяки ГО “Волонтери Вижниці”, тимчасово-переселеним жителям, працівникам, викладачам та студентській молоді коледжу за підтримку та виготовлення в стінах коледжу захисних, маскувальних сіток “кікімор”. В непростому сходженні на вершину, взяли участь студенти старших курсів відділення “Бакалавр” та студенти І-х курсів. На протязі всієї подорожі панувала дружня підтримка та взаємодопомога старших курсів.Студенти милувалися чарівною красою та краєвидами Карпат, життям та побутом місцевих жителів.

Разом до Перемоги! Все буде Україна!

“Хто ми? Психоаналіз українців”

"Хто ми? Психоаналіз українців"

   Сьогодні, 3 жовтня, в Музеї старожитностей та етнографії Буковинської Гуцульщини відбудеться показ та обговорення документального фільму «Хто ми? Психоаналіз українців».
   Нам не можна піддаватися паніці та вірити у фейки. Нам потрібно будувати і поширювати свою культуру попри те, що ворог намагається її знищити. Тому пропонуємо підняти наш дух, віру в наш народ та осмислити, чому все так відбувається зараз.
    Поширюйте, рекомендуйте, приходьте.
____________________________
P.S. Всі охочі матимуть змогу долучитись до збору коштів на допомогу Збройним Силам України.
Слава Україні🇺🇦
Скоро переможемо!

Обговорення-рефлексія фільму

    Людина без цінностей – не людина. Набути їх – непроста річ…Підлітки якраз ті люди, які активно вишукують і змінюють погляди на світ, відповідно формують свої цінності. Вижницьке творче об’єднання “Сабантуй” у співпраці з музеєм старожитностей та етнографії Буковинської  Гуцульщини провели “Хто ми? Психоаналіз українців”. Метою цього перегляду було відрефлексувати травми українського народу і їх вплив на теперішнє, виявити (або ні) ідентичність українського і набратися, підтвердити або ж деформувати свої цінності.
     Обговорення-рефлексія опісля перегляду була щира і відверта. Одна з організаторів цього незвичайного заходу Олександра Дячук, студентка коледжу, написала текст, де описала свої внутрішні травми, які, виявляється, тягнуться ще з радянських часів, в яких фізично вона ніколи не жила, але ментально потрапила: “Ми українці. Ми пройшли крізь століття страждань, що загартували наш дух, не зламали, проте значною мірою, скалічили нашу психіку. Всі ці жахливі події, що довелося пережити нашим предкам, відобразились на їхній свідомості, залишивши по собі травму, що сягає навіть нашого покоління. Особисто я, навіть на своєму ще поки не дуже великому досвіді, помічала її вплив, наприклад, замість того щоб брати активну участь у дискусіях і суперечках, якщо я не впевнена у своїй відповіді, я краще мовчатиму, не висовуватимусь, аби не сказати зайвого. Так, інодіце добре, зберегти свою репутацію, не сказавши якоїсьдурниці, проте як мені знати, що це справді булла дурниця, якщо я промовчала? Як ми маємовчитись на своїх помилках, а це між іншим найефективніший спосіб навчання, якщо ми не робимо цих помилок? Також це стосується і проблеми довіри, яка можливо зараз не так гостро, але все ж відчувається… Ми зобов’язані як мінімум проаналізувати свою поведінку в тих чи інших сферах і хоча б знайти її причину для того, щоб нарешті звільнитися від цієї травми і продовжити своє активнее життя далі, рухаючи країну вперед і залишати всі ті історичні жахи минулого лише у спогадах. На нашу долю випали також страшні події , які відбуваються і в нашій країні, які так само залишаться у нас в підсвідомості і по завершенню цієї війни нам так само потрібно буде боротися з її наслідками, щоб цього не довелося робити нашим нащадкам.”
    Всі присутні, а зібралися представники трьох поколінь, з великою цікавістю переглянули цей фільм і прийшли до висновку, що найбільш трагічні події 20 століття, саме перша і друга світові війни, Голодомор, розстріляне відродження, репресії і тотальний контроль понад 70 років під час окупації комуністичним режимом, це не просто трагічне минуле, а колективна психологічна травма, яка передалась нам, сучасним поколінням українців, і яка не дає змоги вийти на новий рівень суспільного і державного розвитку.
   Студенти коледжу пишаються тим, що вони українці та українки славного роду! Щасливі, що довелося народитися в країні зі славною історією, багатою культурою. Раді від того, що останнім часом вони все частіше звертаються до своїх давніх звичаїв, обрядів, які мають тисячолітні традиції. Всі виступаючі підкреслювали, що українська мова — одна з наймилозвучніших у світі! Вона повинна стати цементуючим, спільним знаменником єднання нації, втіленням національної ідеї, державності, відродження та розквіту України. Адже, попри столітні утиски, переслідування, український народ зберіг і свою мову, і національну культуру.
   Обговорення пройшло жваво, цікаво, повчально, інколи зі сльозами на очах, тому що всі, без винятку, вболівають за наше майбутнє і хочуть, щоб всі жили під мирним небом і творили добро на нашій землі, у рідній і незалежній державі.
   На завершення всі присутні на плакаті «Хто ми?» написали: незалежні, мудрі, майбутнє нації, єдині, найкращі, працьовиті, талановиті, горді, мужні, волелюбні.
    У рамках акції «Все буде Україна!», яка проводиться у Вижницькому фаховому коледжі мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка, всі присутні взяли участь у зборі коштів на підтримку ЗСУ.

                                                  Ірина Слепенюк, студентка коледжу, одна із засновниць”Сабантуя”

Дізнатися про наступні заходи “Сабантуя” можна тут:
https://instagram.com/sabantuiiii?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Благодійна акція «Все буде Україна»

Благодійна акція «Все буде Україна»

Нехай ніхто не половинить
Твоїх земель, не розтина,
Бо ти єдина, Україно,
Бо ти на всіх у нас одна

   Запрошуємо всіх бажаючих зробити фото у національному костюмі і долучитись до збору коштів на допомогу Збройним Силам України. Найменша ваша допомога є вкрай необхідною! Акція відбуватиметься у музеї старожитностей та етнографії Буковинської Гуцульщини з 07 листопада 2022р.

   Просимо всіх небайдужих долучитися до проведенння акції, адже найменша ваша допомога-безцінний вклад для наближення нашої перемоги у боротьбі з ворогом за незалежність і цілісність України.

Грант на стипендію студентам українських вузів

Грант на стипендію студентам українських вузів!

Дорогі студенти! Команда BOOSTY LABS за підтримки BITONFEED оголошує про початок конкурсу для студентів українських вузів.
У важкий час для країни, команда має за мету підтримати українських студентів, які мають бажання навчатися та всебічно розвиватися.

Терміни та порядок проведення конкурсу:
Старт конкурсу – 11.10.2022;
Прийом конкурсних робіт – до 11.05.2023;
Оцінка робіт та визначення переможця – до 23.05.2023;
Оголошення про результати конкурсу сторінки організатора – 29.05.2023.

Студент може обрати будь-яку тему, та повʼязати її зі своїм напрямом навчання. А тому, хто найкраще виконає умови конкурсу, BOOSTY LABS подарують: 20.000грн.

Деталі конкурсу опубліковані на сайті: https://boostylabs.com/blog/scholarship

Бібліотечні зустрічі

Бібліотечні зустрічі

   До 117 річниці створення Вижницького фахового коледжу мистецтв і дизайну імені Василя Шкрібляка, в читальній залі бібліотеки коледжу проведено зустріч студентів гуртожитку з завідуючою бібліотеки Клим Валентиною Онуфріївною. Метою її проведення стало ознайомлення студентів першого курсу з матеріалами бібліотеки про майстрів народної творчості Буковини, які навчалися в освітньому закладі, працювали та творили його історію: Валерій Жаворонков, Віталій Косович, Олена Гасюк, Володимир Воронюк, Дмитро Курик, Володимир Ворончак та багато інших творчих особистостей Буковини.
   Заступник голови студентської ради гуртожитку Козороз Анастасія підготувала цікаву та змістовну інформацію про майстрів народної творчості Буковини, творчість яких формує нове покоління творців: Одарку Киселицю, Ореста Криворучко та Миколу Івасюка. Член культмасового сектору студентської ради гуртожитку Карамишева Поліна, підготувала повідомлення про майстрів нашого коледжу.
   На огляд студентам було представлено матеріали, зібрані Валентиною Онуфріївною про наш навчальний заклад в місцевій пресі, фото документів. Студенти з цікавістю розглянули також низку видань, які подаровані в фонд бібліотеки.

   Дана інформаційно-пізнавальна зустріч відбувалася в формі діалогу, студенти жваво цікавилися історією, ставили питання та підсумували, що дізналися багато нового і цікавого.
                                         

                                                                                    Людмила ІВАНЧУК, вихователь гуртожитку

Творчий край

Регіональний мистецький конкурс з живопису
"ТВОРЧИЙ КРАЙ"

Якщо ви хочете щастя для дітей, то готуйте їх не для щастя, а для творчої діяльності.

К. Д. Ушинський

   Навіть у темні часи є світло! Сьогоднішній день видався особливим, адже мистецтво не спинити жодними ракетами! За вікном осіннє листя витанцьовує дивовижний танець, а в стінах нашого навчального закладу вкотре  зібралась талановита учнівська молодь. Регіональний мистецький конкурс з живопису «Творчий край» започатковано для усіх шанувальників образотворчого мистецтва, кожен з яких знайшов у ньому щось для себе, хто любить малювати і не уявляє свого життя без цього, хто в школі на уроці замість того, щоб слухати вчителя –  просто малює…І не має значення, що з’явиться на його малюнку, важливо інше – там, на маленькому аркуші паперу малює майбутній ХУДОЖНИК. Метою конкурсу було активізувати та підтримати творчий потенціал талановитої молоді, зацікавити учнів образотворчим мистецтвом,  підвищити  рівень  їх знань з живопису, розвивати творчі здібності.

      Учасниками конкурсу стали 50 талановитих маленьких художників, представників мистецьких навчальних закладів Буковини та Галичини: КЗПО БДЮТ Вижницької міської ради, Іспаська ШМ, Банилівська ШМ, Сторожинецький ліцей, Чудейська ШМ Кутська ДХШ ім. І. Брошкевича, Коломийська ХШ ім. Я. Пстрака,  Кіцманська ХШ, Усть-Путильська ШМ, Путильська ХШ, Чернівецька ДХШ ім.. Миколи Івасюка…Усе стихло, коли конкурс розпочався. Кожен думав про своє. І тільки невтомні пензлі, немов неслухняні дітлахи, наввипередки один одному бігали по паперу. 

       Дипломи та цінні подарунки знайшли своїх переможців, ну а всі учасники конкурсу були нагороджені грамотами за участь. Сподіваємось, позитивні емоції надовго залишаться у пам’яті юних художників.  Вижницький коледж мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка чекає креативну творчу молодь наступного року з новими ідеями та роботами.

   Хочеться подякувати нашим захисникам, які боронять Україну та забезпечують нашим дітям мирне небо!

_____________________________

 А зараз, до Вашої уваги чудові фотомиттєвості.

Подаруймо шанс на життя Ліані!

   Сьогодні війна прийшла в нашу Україну, кожен тримає і бореться за перемогу як може! Але боротьба родини Ліани Пустової, викладача коледжу з технології та матеріалознавства на відділі “Художнє ткацтво”, доповнилась боротьбою за її життя…

  Хвороба прийшла в її життя 2010 р. З того часу було дуже багато операцій та хімій, вони боролись за кожен день життя, хапались за будь-яку соломинку.
Навесні 2022 року отримала 6 хімій, але вони не дали очікуваного результату.

   На даний час з’явився шанс на гарні результати разом з таргетною імунотерапією “авастин” (бевацизумаб) від якої залежить життя Ліани.
Ціна її життя 80 000 грн!
Підтримайте, будь ласка, нашу Ліану, кожні ваші 5,20,50 грн наближають до цілі, кожен ваш репост та запрошення друзів у групу суттєва допомога у боротьбі з раком, якому вона не здається від 2010 року✊✊✊
Щоб допомогти, вам достатньо перейти за посиланням і поповнити “баночку на лікування”.

🎯 Ціль: 80 000 грн

🔗Посилання на Банку
https://send.monobank.ua/jar/3qGHiTNZTb

💳Номер картки Банки
5375 4112 0085 7691

Миру нам, перемоги та щасливого майбутнього під мирним небом на вільній українській землі!!!

__________________

Більше інформації в офіційній групі за посиланням  

https://www.facebook.com/groups/save.liana

Ніч у музеї

Ніч у музеї

Вже стало традицією у жовто-багряні осінні дні  на честь заснування Вижницького    фахового коледжу мистецтв та дизайну  імені Василя Шкрібляка проводити Ніч у музеї старожитностей та етнографії Буковинської Гуцульщини.

Історія розвитку нашої Альма – Матері  тісно пов’язана з мальовничою Вижницею, яка чарує і дивує своєю красою всіх гостей міста та, особливо, молодих людей, які вирішили пов’язати своє життя з мистецтвом.

Вижницю називають воротами Карпат. Широко відчинені вони для тих, хто прагне прилучитися до первозданної гірської краси. Цілюще гірське повітря, настояне на хвойних пахощах; мальовничі пейзажі, що милують зір і створюють добрий настрій і ,звичайно, привітність місцевих жителів — усе це приваблює гостей міста. Михайло Коцюбинський , відпочиваючи у Карпатах, писав «… Якби ви знали , який це дивовижний , майже казковий куточок, з густо-зеленими горами,  з вічно – шумливими гірськими ріками, чистий, і свіжий, наче вчора народився …  Мова, звичаї  гуцулів настільки своєрідні і барвисті, що почуваєш себе перенесеним у якийсь новий, незнаний світ…».

 

Сьогоднішня Вижниця — місто життєрадісних людей, народних митців й умільців. Це місто завжди було і залишається найважливішим культурним  центром Буковинської Гуцульщини та прихистком людей доброї волі і помислів. 

Оберегом народних традицій і звичаїв є Вижницький фаховий коледж  мистецтв і дизайну імені  Василя Шкрібляка,  який відомий далеко за межами України. Гордістю  коледжу є не тільки  музей дипломних і курсових робіт,  але й музей старожитностей та етнографії Буковинської Гуцульщини.

Ідея створення  музею старожитностей та етнографії Буковинської Гуцульщини назрівала у коледжі давно, адже подібна гуцульська кімната існувала з дня створення навчального закладу і налічувала десятки унікальних етнографічних предметів, зібраних свого часу в гуцульських селах Карпат. На превеликий жаль унікальна колекція була вивезена румунськими окупаційними властями у 1944 році. Відновити у повному обсязі втрачені реліквії , звісно ж, неможливо, але робота для відтворення їх не припинялася протягом багатьох років.  І як результат самовідданої роботи – чудове зібрання предметів народного декоративно – вжиткового мистецтва та старожитностей було відкрито у 2011році на честь 105 річниці з дня заснування Крайової школи різьбярства та металевої орнаментики. За 117 років наш навчальний заклад пережив зміну різних політичних режимів, але не втратив свою сутність – берегти і примножувати народні традиції підкреслив Д.О. Козубовський, багаторічний директор коледжу, з легкої руки якого був заснований музей старожитностей.

Ведучі заходу, студентки четвертого курсу Ксенія Телекі та Олександра Дячук, вели мову про те , що молоде покоління щасливе з того , що     народилося і живе   на чудовій , мальовничій землі, де  жили їхні діди і прадіди; де живуть батьки, де корінь роду українського сягає сивої давнини.  Адже вони живуть  на своїй землі, українській, мають свою культуру і традиції, не зазіхають на чуже, а бережуть  своє – Богом дане нашому народу.

Студенти навчального закладу добре розуміють, що  сьогодні, як ніколи, всім треба гуртуватися, допомогати один одному та нашому війську і державі,   і пам’ятати  усіх невинно убієнних, закатованих і пропавших безвісти, щоб Всевишній  дав силу і волю нашому народу та мудрість і наснагу для зміцнення рідної держави, рідної землі.

За традицією у музей старожитностей прийшли студенти коледжу, викладачі, учні Мистецької школи зі своїми наставниками, Олена Чепух,  керуюча справами виконавчого апарату Вижницької районної ради, менеджера проєктів , які реалізуються за партнерства Вижницької  районної ради і нашого коледжу. Пані Олена презентувала музею  старожитностей надзвичайно цінні матеріали, які стали окрасою нашого зібрання.

Ганна Ватаманюк – учасниця Міжнародних та Всеукраїнських  конкурсів, майстер народного мистецтва. Її гра на скрипці зачаровує всіх присутніх, а ґердани, які створює ця красива і талановита  жінка, приносять радість і красу. Пані Ганна провела майстер – клас по створенню ґерданів.

Олександр Бродовінський –композитор, диригент, один із засновників «Смеречини», народний майстер з лозоплетіння у третьому поколінні розповів всім присутнім про секрети  його творчості, які побудовані на любові до музики, життя, рідної Вижниці і героїчного  Хотина. Студенти та гості  із захопленням прослухали пісню « Моя Вижниця», автором якої є наш гість і в минулому працівник нашого коледжу, який своєю невтомною працею збагатив скарбницю цікавих справ нашого навчального закладу.

Усі експонати, представлені в експозиції музею старожитностей та етнографії Буковинської Гуцульщини , – живі приклади, а вони дійсно живі, бо витворені руками тих, хто споконвіку  жив і творив на цій благословенній Богом землі.

Як відомо, людину завжди зустрічають по одежі… Одяг легко може розповісти який у людини статус, її соціальне становище, а якщо він ще й автентичний – то з легкістю вказати, з якої місцевості людина. Гуцульська мода завжди виділялася з поміж інших своєю барвистістю, неповторністю, вишуканістю та притаманними лише цій територїі особливостями, адже вона увібрала в себе всю повноту й красу гір. Невипадково видатний український вчений-етнограф Володимир Шухевич писав: “Усім укладом свого життя, своїми нравами і звичаями гуцули відрізняються від своїх співвітчизників, що живуть у Карпатах і далі на Захід.

Гуцульська «ноша» завжди характеризувалася своєю практичністю, адже гуцули ходять далеко в гори, їздять на конях, тобто ведуть досить активний спосіб життя.

Окрасою експозиції музею становлять комплекти чоловічого та жіночого одягу. Це вишиті сорочки, запаски, головні убори тощо. Сорочки та блузи характеризуються особливим кроєм та пошиттям, оздобою, різноманітними техніками та багатою колірною гамою.

Всі учасники заходу були зачаровані представленням  одягу,  який став  окрасою та родзинкою нашого музею.

Ведучі цього неординарного вечора підкреслили, щоми навчаємося у найкращому навчальному закладі   і пишаємося тим , що у нас є два потужні музеї, які привертають гостей не тільки   Вижниці, але й всієї України.  Коледж і музеї відвідали  багато делегацій з України та із-за кордону.

Музей старожитностей та етнографії Буковинської        Гуцульщини       стає з кожним днем популярнішим. Дедалі більше людей відвідують його і залишають   схвальні відгуки про колекцію музею, а також про те, що  зберігаються традиції народного мистецтва. Адже, хто не знає минулого, той немає майбутнього.

Потрібно відзначити ,що наш музей відвідали протягом останніх місяців також і вимушені переселенці з Донеччини, Луганщини, Запоріжської і Харківської областей, Київщини та  Чернігівщини. Всі дорогі гості захоплювалися  нашими експонатами і горді з того , що український народ має свою історію, свою культуру, свої звичаї і традиції.

Музей привернув також  увагу волонтерів, художників Мистецької резиденції, а також акторів. Всі присутні з великим хвилюванням прослухали    пісню у виконанні Олександра Фочука,  випускника Одеської консерваторії, нашого земляка,  зйомки якої проводились у музеї.

На завершення кожен присутній з великим хвилюванням вслухався в слова молитви:

Боже – отче всемогутній, Захисти коханий край,

Дай нам вийти у майбутнє, Мужність і сміливість дай,

Хай Собори на руїні, стануть там, де ти прорік

Незалежній Україні – слава нині і повік!

Вишита колоссям і калиною,

Вигойдана співом солов’я,

Звешся величаво – Україною,

Земле зачарована моя.

Ти мені боліла важко ранами,

Як тебе хотіли розп’ясти,

І нитками – чорними й багряними –

Власний образ вишивала ти.

Вишивала ніжністю суворою,

Муками і полум’ям надій.

Я читаю всю твою історію

На сорочці вишитій твоїй.

Викладач Марія Козубовська

І засідання атестаційної комісії на 2022-2023 н.р.

І засідання атестаційної комісії у 2022-2023 н.р.

     Відбулося І засідання атестаційної комісії, на якому розглядалися питання атестації педагогічних працівників Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В.Ю. Шкрібляка у 2022-2023 навчальному році.

         Розпочалося засідання зі вступного слова голови атестаційної комісії,  директора коледжу Гаврилюка Р.М., який наголосив на загальні вимоги до атестації педагогів, як системи заходів спрямованих на стимулювання підвищення їх професійної компетентності. Разом з тим, Роман Миколайович підкреслив про необхідність дотримання вимог Закону України «Про фахову передвищу освіту», Типового положення про атестацію педагогічних працівників.

         Обговорено питання порядку денного:

1.Затверджено план роботи атестаційної комісії на 2022-2023н.р..

2.Здійснено розподіл обов´язків між членами атестаційної комісії щодо вивчення професійної діяльності педагогічних працівників, які атестуються.

3.Розглянуто подання про присвоєння педагогічного   звання.

4.Затверджено списки педагогічних працівників, які підлягають атестації в 2022-23 н. році.

5.Обговорено індивідуальні плани викладачів.

 

VIІ кубок директора з міні-футболу

VIІ кубок директора з міні-футболу

18. 10. 22 р. відбувся VII Кубок директора коледжу з міні-футболу серед збірних команд студентів, учнів та викладачів коледжу. Турнір проводився за підтримки обласної профспілки працівників ЖКГ, МП, ПОН  та розпочався з урочистого відкриття, де учасники турніру хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих Героїв Україіни на війні з російським загарбником, а преміальний директорський фонд передали на підтримку ЗСУ в “Благодійний фонд Сергія Притули” (2000 грн).

Футбольні ігри проходили в цікавій захопливій боротьбі, де панували юнацький запал, майстерність та досвід викладачів і бажання бути єдиними з нашими захисниками.

В підсумку змагань: I місце посіла команда працівників коледжу, ІІ місце – збірна команда студентів ІІІ курсу коледжу, ІІІ місце – юнацька команда міста Вижниця.

Призери та переможці отримали медалі, грамоти та призи (художні студентські вироби)

Фотозвіт підсумкової пленерної виставки

Фотозвіт підсумкової пленерної виставки

   За результатами пленеру, 14 жовтня, у приміщенні Вижницького будинку художника відбулося відкриття підсумкової пленерної виставки “Стежинами творчості Володимира Воронюка”, де було представлено роботи етюдного й ескізного планів. Художникам вдалося зобразити на полотнах красу і гармонію краєвидів осінньої Вижниччини. Пейзажі представляють різноманітність творчої манери учасників пленеру, їх професійний підхід у вирішенні мальовничих завдань. Виставка є діючою, отже  її можна відвідати та насолодитись картинами митців.

   А зараз, вашій увазі – фотозвіт ⬇️

Свято сміливості, честі та відваги!

Свято сміливості, честі та відваги!

   14 жовтня, вже 8 рік поспіль, народ України відзначає одне з найбільш важливих свят в сучасній історії держави – День захисників і захисниць України. Цьогоріч, наші воїни зустрічають цей день на полі бою, борючись за незалежність та суверенітет держави. У цей день вшановуємо також подвиги загиблих українських героїв і героїнь, відзначаючи їх мужність і відвагу.
    Колектив викладачів, студентів та працівників Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В.Ю. Шкрібляка щиро дякує кожному українському захиснику та захисниці й бажає міцних сил і незломленої віри, добрих надій і впевнених планів, незгасного оптимізму та обов’язкової удачі під час виконання всіх поставлених завдань.
   Відзначаючи подвиг всіх героїв у боротьбі за Україну, особливо завдячуємо захисникам України, з числа випускників навчального закладу та з числа батьків студентів, які беруть участь у російсько-українській війні та стали новими героями для кожного з нас.Навчальний заклад долучився до загальнодержавного проекту під назвою «Місце шани та вдячності», яким уславлює героїзм Захисників України, проявлений під час захисту суверенітету, територіальної цілісності й недоторканності України.
   Нехай Пресвята Богородиця береже всіх під своїм Покровом і якнайшвидше дарує мир та спокій нашій землі!Слава Україні! Слава українським захисникам!

117-та річниця створення закладу

117-та річниця створення закладу

Унікальний мистецький заклад освіти, що здавна став відомим осередком непересічних творчих талантів з багатою й славною історією  ̶  Вижницький фаховий коледж мистецтв та дизайну імені Василя  Шкрібляка, 14 жовтня відзначає 117 років творчої фантазії, пошуків та оригінальності!

Вдумливе переосмислення традицій, вміння узагальнювати набутий досвід і його інтерпретація, грамотне застосування знань з художніх дисциплін, помножені на авторську експресію, створюють умови формування професійного художника. Саме така концепція навчання покладена в основу освітнього закладу.

У витончених роботах випускників коледжу виливається різними фарбами гуцульська мистецька мудрість, а багате і чудове прикарпатське народне мистецтво захоплює своєю оригінальністю та самобутністю, красою й оптимізмом. У ньому, як у дзеркалі, відбита волелюбна душа українського народу, народне мистецтво повертається в наше життя, розквітає усіма барвами, стає нашою гордістю і славою.

Сьогодні, Вижницький художній навчальний заклад залишається не лишевагомим мистецьким осередком Буковини, а й головним центром розвитку декоративно-ужиткового мистецтва України. Цей мистецький дім –джерело наших знань, національної пам’яті та любові до народного творіння.

Тож в річницю створення закладу, вітаємо всіх тих, хто своїм мистецтвом та яскравою творчістю утверджують непорушність нашої святої землі, право на вільну незалежну соборну творчість, честь і гордість, які є непідвладні примхам часу й узаконюють подвиг віри і традиції! 

 

Виставка пленерних робіт

Виставка пленерних робіт

   

Запрошуємо відвідати підсумкову виставку пленерних робіт «Стежинами творчості Володимира Воронюка», відкриття якої відбудеться завтра, 14 жовтня, о 12.00 в Будинку художника міста Вижниці.

Чемпіони області

ЧЕМПІОНИ ОБЛАСТІ

   Відбулись змагання з шахів в онлайн-режимі серед студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти. Успішно виступили в цих змаганнях студенти Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка – Григорук Петро ( 301 бак.) та Тіней Анастасія (ІІІ ГД), які стали чемпіонами області в особистому заліку. В командному заліку збірна команда дівчат Тіней Анастасія та Бенько Антоніна (ІІІ ХОД) також посіли перше місце.
   Збірна команда коледжу була нагороджена кубком, медалями та грамотами від начальника Чернівецького обласного відділення Комітету фізичного виховання та спорту МОН України Корнелія Жукотинського.
   Успішний виступ відбувся завдяки систематичним наполегливим тренуванням та якісною підготовкою до змагань. Наступним етапом буде підготовка та участь у Всеукраїнських змаганнях.

Туристичний похід на гору Говерла

Туристичний похід на гору Говерла

   Фарби гір часто бувають скупі, але намальовані вони дуже потужними, незвичайними мазками, які сильно впливають на людину. Труднощі походу ще більш загострюють почуття і роблять враження яскравішими. Потрапити на вершину Говерли, не відчуваючи тяжкості затяжного підйому не можливо. Чим важчий шлях, тим більше в кінці його відчуваєш значущість досягнення. Долати труднощі, знехтувавши комфорт, отримуючи нові враження від незвіданого, незвичного світу, ставши його частиною і живучи за його природним законом, ось справжня романтика, яку можуть дати гори! В цьому переконались студенти нашого коледжу, більшість з яких вперше підкорили найвищу вершину України!

“Стежинами творчості Володимира Воронюка”

"СТЕЖИНАМИ ТВОРЧОСТІ ВОЛОДИМИРА ВОРОНЮКА"

7-9 жовтня, напередодні Дня художника, відбувся ОСІННІЙ ПЛЕНЕР 2022 присвячений пам’яті Заслуженого художника України, викладача Вижницького коледжу, одного з найбільш обдарованих художників Вижниччини – Володимира Воронюка

 В пленері взяли участь талановиті художники, представники мистецьких навчальних закладів Львова, Києва, Вижниці, Чернівців – Іван Салевич, Ілля Поп’юк, Іван Денис, Максим Петрейко, Тетяна Глядченко та викладачі й студенти Вижницького фахового  коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка

     Чудова атмосфера, запаморочливі осінні миті надовго залишаться у спогадах та на полотнах учасників пленеру, які ми зможемо побачити на підсумковій виставці пленерних робіт в Будинку художника міста Вижниці

    А поки що – вашій увазі фотокадри в процесі творення живописних пейзажних полотен

Екскурсійні студентські тури

Екскурсійні студентські тури, як засіб пізнання мистецької України: палітра Львова

Початок жовтня став чудовою нагодою для студентів старших курсів навчального закладу відчути атмосферу старовинного міста з душею лева.

Львів – місто, якому за його красою і унікальною атмосферою не знайдеться рівного в цілій Україні: старовинне, із багатовіковою цікавою історією, красивою архітектурою та власною душею.

Впродовж багатьох століть кращі архітектори Європи втілювали у Львові свої творчі фантазії – саме тому тут гармонійно поєднуються багато різних стилів та епох. Незважаючи на складні історичні події більшість архітектурних шедеврів зберегли свій оригінальний вигляд. 

Прогулюючись вимощеною бруківкою стареньких вуличок, споглядаючи старовинні фасади будинків, відвідуючи численні музеї та мистецькі заклади освіти, студенти коледжу привідкрили для себе завісу казкового Львову.

Гостинно зустріла нас Львівська національна академія мистецтв: поспілкувалися з професором кафедри монументально-декоративної скульптури, Заслуженим діячем мистецтв України – Іваном Васильовичем Микитюком; цікавий огляд дипломних робіт провів професор Роман Якимович Василик, засновник кафедри сакрального мистецтва, Народний художник України; старший викладач кафедри академічного рисунку Юліан Федорович Савко, скульптор, живописець та графік з вдячністю згадав викладачів Вижницького мистецького закладу, які навчали його – Валерія Павловича Жаворонкова та Зінаїду Пилипівну Лизун. А далі приємно було зустріти минулорічну випускницю коледжу, а нині студентку Академії – Тетяну Кіріяк!

Унікальним, багатогранним і цікавим для кожного студента став Національний музей імені Андрея Шептицького, який презентував глядачам виставковий проєкт «Марія Примаченко. Дарую Україні!». Творчість української народної художниці – прекрасне, дивовижне, утаємничене, і до кінця незбагнене явище. До експозиції потрапили вісімдесят творів художниці з колекції київського мистецтвознавця, академіка Едуарда Димшица, який збирав їх упродовж останніх 30 років. Студентів вразила яскрава, гармонійно збалансована колористика творів Марії Примаченко, різноманітність композиційних вирішень та багата орнаментика – рослинна та геометрична, сюжетне різнобарв’я.

Львів – культурна столиця України. В цьому переконалися, коли споглядали величезну  кількість музеїв: музей історії Львівщини, музей скла, музей історії релігії, аптека-музей. А загалом, понад 40 музеїв налічує місто. 89 пам’ятників Львова сьогодні мають статус пам’ятки монументального мистецтва. У об’єктивах фотокамер зафіксовано пам’ятники Михайлу Грушевському, Володимиру Івасюку, Тарасу Шевченко, Василеві Стефанику, Івану Федорову та Дровняку Никифорові-Епіфанію.

Студенти підсумували, що «Львів це місто вражень та натхнення, в яке варто повертатися»,  адже його барвистість надихає до подальшої творчості!
Ольга Марковська,

в. о. заст. директора з виховної роботи

 

Традиційний вересневий похід

Традиційний вересневий похід – неповторна коледжівська подія!

   Вже багато років поспіль, саме у вересні, студентський актив коледжу викладачі та незмінний керівник фізичного виховання   організовують оздоровчий похід для студентів нового набору, аби разом помилуватися красою нашого краю, підкорити найкрасивіші гірські вершини Карпат та зробити пам’ятне фото на довгу згадку про студентські роки, такі яскраві та неповторні. Власне, як ви розумієте, коледжівські традиції залишаються незмінними!
    За день походу учасники здолали майже 20 кілометрів, прогулялися неймовірним Соколиним оком, побачили на власні очі славнозвісне Протяте каміння, помилувалися Смугарськими водоспадами та назбирали лісових дарів!
    Родзинкою цієї події стало те, що випускні курси виявили бажання саме в поході здійснити Посвяту першокурсників у студенти, – тож, запропонували їм заслухати Клятву студента на полонині біля вогнища. Першокурсники «попрощалися» зі своїм шкільним життям, спаливши занотовані звернення до нього на багатті, і написали послання в майбутнє, яке сховали на галявині. Разом співали пісень, милувалися краєвидами та раділи, що мають змогу бути вільними людьми на своїй рідній землі!
   Традиційний вересневий похід сприяє гуртуванню студентської спільноти, гартує їх мислення, тіла і командний дух, дарує багато позитивних емоцій та запам’ятовується на все життя!

Ольга Марковська,
в.о.заст. директора з виховної роботи

Студентське самоврядування

Звітно-виборчі конференції студентського самоврядування

   Надзвичайно плідним виявився цей робочий тиждень для Студентського самоврядування коледжівськоі спільноти. Дві звітно- виборчі конференції: Студентського Парламенту та Студентської Ради гуртожитку підсумували діяльність об’єднань за 2021-2022н.р., оновили свій склад та окреслили нові плани на 2022-2023н.р. За активним студенством- майбутнє нашої країни.

  🇺🇦Разом – ми сильні!!!