«Соборна і свята, моя ти Україно»

«Соборна і свята, моя ти Україно»

Дивлюсь на пройдену дорогу,
І гнів, і жаль мене пече…
Але у нашу перемогу
Усе ж я вірю гаряче…
Як завтра день угледять люде,
Як зійде сонце золоте,
Так Україна жити буде,
Так наша мрія процвіте.
(Олександр Олесь, 19 липня 1919 р.)
   Українська історія має неабиякий вплив на сьогодення. Події більш як сторічної давності, що стали відображенням прагнення наших пращурів до єдності та незалежності, нині стають уроком мужності та мудрості, допомагають проаналізувати та зрозуміти причини невдач, побачити шляхи недопущення колишніх помилок і повірити в перемогу.
    22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна щороку відзначає День Соборності. Офіційно в Україні свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99. Акт Злуки увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Це була основоположна подія для українського державотворення. 24 серпня 1991 року позачергова сесія Верховної Ради УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України. Його підтримали українці на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року. Ця подія стала відправною точкою для відліку історії сучасної Української державності. Утім, історики цілком справедливо відзначають, що 24 серпня 1991 року насправді відбулося відновлення державної незалежності України. Вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання Української Народної Республіки (далі – УНР) і Західноукраїнської Народної Республіки (далі – ЗУНР) в одну державу.
   20 січня у нашому навчальному закладі відбувся цикл виховних заходів, приcвячених Дню Соборності України. Куратором Мицкан О.М. та студентами І ЖГ та І ОМК була проведена інформаційна виховна година «Соборна і свята моя ти Україна», адже вшанування дня Соборності України надзвичайно важливе у теперішній складний час для нашої держави.
    Довгий час справжні події української історії початку ХХ століття були під табу, замовчувались або перекручувались. Лише з отриманням Незалежності ми змогли побачити документи, світлини, почути спогади очевидців. Сьогодні видавці пропонують вдосталь літератури для детального ознайомлення з історією власного народу. Бібліотека коледжу підготувала для своїх читачів книжкову виставку «Славетна мить, що об’єднала Україну», на якій демонструються навчальні та художньо-публіцистичні матеріали про події 1918-19рр. Матеріали підібрані бібліотекарем Клим В.О. з фондів ім.В.Ю.Шкрібляка.
   День соборності України – день, який символізує єдність земель України. Це одне з найважливіших свят нашої країни, яке підкреслює, що ми всі – це один народ і ніякі рубежі не зможуть нас розділити.
   Вітаємо всіх українців з Днем Соборності! Бажаємо зберігати силу духу, бадьорість і оптимізм. Нехай в кожній родині панує мир і спокій, любов і взаєморозуміння!
 
Викладач вищої категорії, «викладач-методист» Мицкан О.М.