Безбар’єрність «по-людськи й для людей»

Безбар’єрність «по-людськи й для людей»

       Діалог-дискусія за участю студентського парламенту, студентів коледжу, директора Вижницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Людмили Мацюк, викладачів коледжу, а саме:  Василя Кузика,  Ольги Марковської та Олени Круглюк.

         У квітні 2021 року була прийнята Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору, яка була розроблена в межах ініціативи першої леді

Олени Зеленської «Без бар’єрів» та на виконання Указу Президента України. Стратегія розрахована до 2030 року і передбачає усунення бар’єрів у шести основних напрямках.

         Безбар’єрність в умовах повномасштабної війни та в період відбудови не може бути формальністю. Доступність усього: будівель, освіти, роботи, інформації, можливостей жити повноцінно, повинна бути пріоритетом будь-яких рішень і змін. Безбар’єрність багатогранна, як і самі бар’єри. І це точно не формальність, не данина моді, не «бонус». Це питання якості життя та навіть виживання».

         Людмила Мацюк звернула увагу на архітектурну безбар’єрність міста Вижниця, діяльність Вижницького місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги. Дала відповідь на питання студентів щодо діяльності центру.

         Василь Кузик знайомив з історичним аспектом дослідження питання безбар’єрності. Всі успішно пройшли Тест –  складові безбар’єрності.

         Тематичними, актуальними були повідомлення та презентації студентів: Орини Ігнатенко, Ірини Слепенюк, Мисенюка Богдана, Миколи Корпана.

Конструктивна, актуальна, така, що на часі дискусія-діалог, як зазначили учасники.

 

Викладач правознавства                                              Олена Круглюк

Вижницького фахового

коледжу мистецтв та дизайну

імені Василя Шкрібляка