Буковинське ВІЧЕ

Буковинське ВІЧЕ

   В наш час, як ніколи актуальним є знання нашого минулого. Саме сьогодні, 3 листопада, 102 роки тому, вперше відбулося Буковинське Віче, за результатами якого  стало проголошення узгодження об’єднання Буковини із Західно-Українською Народною Республікою та подальшою Злукою з «Великою Україною».

    Студентами II курсу, спеціалізації Художня обробка металу та Художнє ковальство (куратор Гринюк Г.М.), проведено виховну годину на тему: «Буковинське Віче та його історичне значення», покладено квіти до пам’ятного знаку. Також, у  бібліотеці навчального закладу, оформлено тематичну презентацію до цієї події.

З історії...

    3 листопада 1918 року в Чернівцях відбулось Буковинське Віче. Його результатом стало проголошення узгодження об’єднання Буковини із Західно-Українською Народною Республікою та подальшою Злукою з «Великою Україною». Віче, також, висловило протест проти ініціювання Румунської національної ради оголосити всю Буковину «румунською землею».
Це булла найвизначніша подія  XX століття у житті української громади нашого краю.
    В умовах незалежної України, вдячні нащадки кількох учасників віча, щороку урочисто відзначають 3 листопада як регіональне державне свято  об’єднання краю зі своєю Вітчизною – Україною.