День вишиванки єднає українців через простір і час…

День вишиванки єднає українців через простір і час…

Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції та носіння етнічного вишитого українського одягу. Для українця вишиванка – не просто одяг. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу. З давніх давен найкращим оберегом була вишита сорочка, бо вона захищала тіло не тільки від хвороб, але й душу від злих духів.
У музеї старожитностей та етнографії Буковинської Гуцульщини Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка відбувся благодійний захід :
«Одягнімо вишиванки, друже,
хай побачить українців світ –
молодих, відважних, дужих,
у єднанні на сто тисяч літ».
Організатори заходу – Вижницький фаховий коледж мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка – Музей старожитностей та етнографії Буковинської Гуцульщини, Вижницька районна військова адміністрація, Вижницька районна рада.
Головна мета заходу – збереження та популяризація історико-культурної спадщини Буковинської Гуцульщини задля ідентифікації української нації у світі та збір коштів для потреб ЗСУ.
Цікаві розповіді про традиційні строї буковинських горян, екскурсія музеєм старожитностей та етнографії Буковинської Гуцульщини, фотосесія в традиційному строї буковинських гуцулів залишили неймовірні враження у всіх, хто відвідав цей неординарний захід.
👍Пропонуємо відгуки людей, які були вражені дійством, яке проходило в музеї, напередодні дня вишиванки:
🔸 Щиро дякуємо за отримані емоції від гуцульської фотосесії. Дякуємо всім, хто організував цей чудовий захід. Живучи у Маріуполі, ми були далекі від культури та традицій нашої країни та, особливо, традицій Гуцульщини. Завдяки вам ми змогли відчути її. Вдячні за все, бажаємо вам натхнення, гарних та щирих посмішок! (Сім’я Рей)
🔸 Щиро дякуємо за проведений захід, який надовго залишиться в нашій
пам’яті. Якими б сильними ми не були, підтримка робить нас сильнішими!
🔸 Дякуємо від щирого серця за добросердечність, чуйність, щирість, підтримку. Приємно знати, що такі люди є поруч. Бажаємо процвітання, добра, благополуччя, гармонії та щастя.
Мирного неба над нашими головами! Слава Україні! (Дерев’янко)
🔸 Дякую! Я з Харкова. Ще ніколи не занурювалась в таку цікаву історію нашої країни. Все було дуже цікаво, корисно, вражаюче! Бажаю організаторам цього музею творчої наснаги, вдячних відвідувачів, багато- багато років плідної праці та миру всім нам! (Малєєва О.П.)
🔸 Чудовий музей аутентичних гуцульських виробів!!! Ми в захопленні! Дуже дякуємо і бажаємо розвитку!
З повагою, професор ХНУ імені В. Н. Каразіна Василь Оуярий та ст. викладач кафедри фундаментальної та прикладної геології Ольга Сердюк.
🔸 Колектив Вижницького районного суду Чернівецької області дякує за чудові та незабутні враження від відвідування музею.
🔸 Гарно дякуємо за неймовірні враження від проведеної фотосесії. Приємно було побувати в музеї, де зберігаються традиції наших предків.
🔸 У музеї дуже багато унікальних автентичних експонатів. Дякую за можливість доторкнутися до минулого і за вашу титанічну працю!
🔸 Колектив Вижницького ЦНСП щиро вдячний за неймовірні емоції та можливість згадати свою культуру та традиції, відчути атмосферу гуцульського побуту та звичаїв. Окрема подяка дівчатам та фотографу за створені образи.
І таких відгуків дуже багато…
Під час проведення акції було зібрано сім тисяч п’ятсот гривень, які будуть передані для потреб ЗСУ.
Популяризуймо історико-культурну спадщину предків разом!
Слава Україні! Мирного неба нам всім!🇺🇦
Марія Козубовська, викладач коледжу, завідувачка музею старожитностей та етнографії Буковинської Гуцульщини

Більше фото  на faсebook-сторінці коледжу