Дистанційна освіта

Дистанційна освіта у Вижницькому коледжі прикладного мистецтва імені Василя Шкрібляка

3 березня 2021 року за планом роботи циклової комісії «Рисунок, живопис і скульптура» викладачем шрифтів та проєктної графіки, креслення та перспективи Андрієм Любомировичем Стручинським проведено відкрите заняття на Online платформі «Google Meet» з дисципліни «Перспектива». Тема – «Лінійна перспектива».

Навчатися дистанційно для творчих спеціальностей дуже складно, адже більшість занять – практичні і відбуваються в обладнаних аудиторіях. Викладач надає консультації, показує на практиці. Творчий процес – це процес безперервних змін, які відбуваються під час роботи. Звичайно, можна опанувати навчальну програму за відеозаняттями, на відстані, але коли поруч досвідчений педагог, який вкаже на помилки і допоможе їх виправити,  це набагато дієвіше!

Перед викладачами коледжу постали нові проблеми: як викладати на відстані, як допомогти студентам здобути якісні  знання. І хоча в епоху Інтернету все можна знайти у Ґуґлі,  кожен викладач має своє розуміння  тієї чи іншої проблеми, можливих шляхів її розв’язання.

Андрій Любомирович переконаний, що сучасний підхід до організації дистанційного навчання дав можливість педагогам не тільки  ознайомитися із новими комп’ютеризованими формами роботи, а й реалізувати їх практично, з метою покращення якості й ефективності навчання. Вимушене дистанційне навчання стало викликом для всіх учасників освітнього процесу: і викладачів, і студентів. Організувати його якісно,  з використанням цифрових технологій,  мотивувати майбутніх молодших спеціалістів вирішувати не тільки методичні, а й  технічні проблеми виявилось зовсім не просто, але можливо.

В коледжі є досвід такої роботи, який поповнюється викладачами коледжу.                             

О.І. Круглюк
Завідувач НМК кабінету коледжу