Екскурсійні студентські тури

Екскурсійні студентські тури, як засіб пізнання мистецької України: палітра Львова

Початок жовтня став чудовою нагодою для студентів старших курсів навчального закладу відчути атмосферу старовинного міста з душею лева.

Львів – місто, якому за його красою і унікальною атмосферою не знайдеться рівного в цілій Україні: старовинне, із багатовіковою цікавою історією, красивою архітектурою та власною душею.

Впродовж багатьох століть кращі архітектори Європи втілювали у Львові свої творчі фантазії – саме тому тут гармонійно поєднуються багато різних стилів та епох. Незважаючи на складні історичні події більшість архітектурних шедеврів зберегли свій оригінальний вигляд. 

Прогулюючись вимощеною бруківкою стареньких вуличок, споглядаючи старовинні фасади будинків, відвідуючи численні музеї та мистецькі заклади освіти, студенти коледжу привідкрили для себе завісу казкового Львову.

Гостинно зустріла нас Львівська національна академія мистецтв: поспілкувалися з професором кафедри монументально-декоративної скульптури, Заслуженим діячем мистецтв України – Іваном Васильовичем Микитюком; цікавий огляд дипломних робіт провів професор Роман Якимович Василик, засновник кафедри сакрального мистецтва, Народний художник України; старший викладач кафедри академічного рисунку Юліан Федорович Савко, скульптор, живописець та графік з вдячністю згадав викладачів Вижницького мистецького закладу, які навчали його – Валерія Павловича Жаворонкова та Зінаїду Пилипівну Лизун. А далі приємно було зустріти минулорічну випускницю коледжу, а нині студентку Академії – Тетяну Кіріяк!

Унікальним, багатогранним і цікавим для кожного студента став Національний музей імені Андрея Шептицького, який презентував глядачам виставковий проєкт «Марія Примаченко. Дарую Україні!». Творчість української народної художниці – прекрасне, дивовижне, утаємничене, і до кінця незбагнене явище. До експозиції потрапили вісімдесят творів художниці з колекції київського мистецтвознавця, академіка Едуарда Димшица, який збирав їх упродовж останніх 30 років. Студентів вразила яскрава, гармонійно збалансована колористика творів Марії Примаченко, різноманітність композиційних вирішень та багата орнаментика – рослинна та геометрична, сюжетне різнобарв’я.

Львів – культурна столиця України. В цьому переконалися, коли споглядали величезну  кількість музеїв: музей історії Львівщини, музей скла, музей історії релігії, аптека-музей. А загалом, понад 40 музеїв налічує місто. 89 пам’ятників Львова сьогодні мають статус пам’ятки монументального мистецтва. У об’єктивах фотокамер зафіксовано пам’ятники Михайлу Грушевському, Володимиру Івасюку, Тарасу Шевченко, Василеві Стефанику, Івану Федорову та Дровняку Никифорові-Епіфанію.

Студенти підсумували, що «Львів це місто вражень та натхнення, в яке варто повертатися»,  адже його барвистість надихає до подальшої творчості!
Ольга Марковська,

в. о. заст. директора з виховної роботи