Актуальність фахової передвищої освіти

Профорієнтація

Дуже важливим, з огляду на демографічний стан розвитку країни, є питання проведення профорієнтаційної роботи, популяризації фахової передвищої освіти серед вступників загальноосвітніх шкіл, адже в Україні зараз лише близько 20% випускників здобувають професійну освіту, решта орієнтується на здобуття вищої. До прикладу, у Європі в середньому 40% випускників закладів середньої освіти отримують професійну освіту, а в Чехії, Хорватії, Австрії та Фінляндії цей відсоток сягає 70% та більше.

У відповідності до Закону України «Про передвищу фахову освіту», дирекція коледжу особливу увагу приділяє питанням готовності викладачів до розробки професійних стандартів, оскільки вони мають володіти необхідними компетентностями, відповідно до сучасних потреб ринку праці та актуальних вимог роботодавців, сучасними навчальними технологіями, які дозволяють формувати та розвивати у студентів потрібні компетентності, що сприятиме підвищенню якості їх підготовки. Крім того, викладач має мати і психолого-педагогічну підготовку, що є вагомим елементом у навчанні, вихованні та наданні практичної фахової допомоги студентам щодо їх соціалізації в суспільстві. Ефективність навчання, насамперед, полягає в тому, що ми  забезпечуємо здобуття професійних компетентностей у тісному зв’язку з реальною фаховою практикою. Зміст навчання  заземлений на компетентності майбутніх фахівців.

Викладачі коледжу М.П. Козубовська, О.І. Калинчук, З.В. Сірецька, О.І. Круглюк зустрілися з педагогічними та учнівськими колективами шкіл Путильського району. Розмова велася про творчість, без якої  навчання в коледжі неможливе. Викладацький склад, методика навчання, циклові комісії загальноосвітніх, фахових дисциплін зможуть розкрити творчий потенціал кожного студента. Всі важливі події в громадському культурно-мистецькому житті відбуваються за безпосередньої та активної участі студентів і викладачів коледжу. Вже з І курсу навчання діти втілюють в життя свої творчі задуми, ознайомлюються з роботою провідних митців, беруть участь у роботі виставок.

   Важливою для майбутніх фахівців є можливість заявити про свій творчий потенціал та фаховий рівень під час проходження виробничої практики. Той, хто працює над собою та прагне успіху, завжди користується попитом серед роботодавців!

 Випускники коледжу – бажані абітурієнти провідних мистецьких вузів України.

   Студенти нашого коледжу є переможцями багатьох обласних та всеукраїнських конкурсів, фестивалів, оглядів, багато з яких проходять на базі мистецьких навчальних закладів України.

   Студентське життя в коледжі надзвичайно різноманітне. В ньому створено найкращі умови для розвитку особистості та реалізації творчих талантів.

Завідувач навчально-методичного кабінету 

Олена Круглюк