Пізнати свою Україну

Пізнати свою Україну

«Ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіціальних кордонів. І се почуття не повинно у нас бути голою фразою, а мусить вести за собою практичні висновки. Ми повинні пізнати свою Україну… І засвоїти собі те знання твердо…» Ці слова І.Я. Франка, сказані в 1905 році, актуальні сьогодні, коли Україна, другий рік у стані повномасштабної війни, виборює право бути незалежною європейською державою.

     І цьому нам найбільше допоможе мистецтво слова. Починаючи з усної народної творчості, що є духом нації, і закінчуючи високохудожніми творами письменників минулих століть і сучасних авторів, література впливала і впливає на виховання національної гідності. Студенти мають усвідомити свою національну приналежність.

      Саме тому в коледжі щороку, в День української писемності та мови, студенти не тільки долучаються до написання радіодиктанту національної єдності, але є учасниками олімпіади з української мови. Це дає можливість їм показати свою загальномовну підготовку, мовну грамотність щодо оволодіння орфоепічними, лексичними, граматичними, правописними, стилістичними нормами сучасної української мови.

       Даний захід спрямований на те, щоб наша молодь пам’ятала, що знання мови народу, серед якого ти живеш, –  ознака культурної освіченості людини, священний обов’язок кожного.

Наталія Гордейчук, викладач української мови та літератури коледжу