Правове виховання в коледжі

Правове виховання

У рамках Всеукраїнського тижня права та за сприяння товариства “Український Народний Дім в Чернівцях”, кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA при Чернівецькій ОУНБ ім. Михайла Івасюка   19 листопада 2019 року студенти коледжу переглянули документальну кінострічку «БУЛЕР» (реж. ЛіГірш, США, 2011).

Мета: допомогти сформувати базове розуміння понять булінгу, кібербулінгу та дотичних до них явищ, пояснити і познайомити як самостійно ідентифікувати проблему, на що варто звертати увагу, як будувати діалог з жертвою та кривдником, а також до кого звернутися в разі потреби по правову чи психологічну допомогу.

Перегляд фільму супроводжувався коментарем інспектора ювенальної превенції старшим лейтенантом поліції Вижницького ВП Юлією Зельською, завідувачкою відділу Чернівецької  ОУНБ ім. Михайла Івасюка  Галиною Добровольською.

         Фільм відкриває глядачеві болісне і часто небезпечне життя жертв булінгу, демонструючи проблему, що перетинає географічні, расові, етнічні та економічні межі.  У фільмі  задокументовані реакції вчителів та адміністраторів на агресивну поведінку, які порушують кліше «діти просто поводяться, як діти» і відображений дедалі ширший рух серед батьків і молоді, спрямований на зміну ставлення до булінгу в школах, спільнотах та суспільстві загалом.

Особливо цікавою була дискусія між студентами та фахівцями права, в ході якої розкрито практичний механізм гарантування прав людини, значення Європейської конвенції про захист прав і основних свобод людини.

Викладач правознавства  

Олена Круглюк