Звітно-виборна конференція студентської Ради гуртожитку

Звітно-виборна конференція студентської Ради гуртожитку

Звітно-виборна конференція студентської Ради гуртожитку відбулася цього тижня в освітньому закладі. На ній підсумували діяльність об’єднання за 2022-2023н.р., на високому рівні оцінили плідну діяльність та активність студентів.

Переобрали склад студентської Ради гуртожитку на 2023-2024н.р. та окреслили нові плани на майбутнє.

Дякуємо за ініціативність, проявлену студентством під час конференції, яка підтвердила, що за активною молоддю – майбутнє нашої країни!

Актив студентської Ради гуртожитку на 2023 - 2024 н.р.:

Голова  ̶ Бурляк Ангеліна

Заступник голови  ̶  Семків Руслан

Культмасовий сектор

  1. Яшнікова Влада

2.Фурман Дарина

3.Міняйло Юлія

Спортивний сектор

1.Корпан Наталія

2.Борисова Ксенія

3.Миглей  Іван

Побутовий сектор

1.Олійник Юрій

2.Корочук  Ілля

3.Шелест Богдан

Редколегія

  1. Фурман Дарина

2.Отрода Кароліна

3.Тацяк Христина

Староста 1-2 поверху  ̶ Польовий Володимир

Староста 3 поверху  ̶ Борисова Ксенія

Староста 4 поверху  ̶ Панько Ілона

Сахро Степан Васильович

Сахро Степан Васильович

 Народився 17 вересня 1923 року в селі Рожнів Косівського повіту на Станіславщині.

Здобував освіту в Косівському училищі прикладного мистецтва, згодом у Львівському інституті декора­тивно-прикладного мистецтва.

У 1960 – 1978 рр. – викладач композиції на відділі «Художньої обробки дерева» Вижницького училища прикладного мистецтва. Деякий час працював директором училища (1962 р.).

Він любив своє покликання – сіяти добре, розумне, прекрасне і після себе залишив слід любові до рідної землі, колег та студентства. Життя присвятив молоді і понад усе цінував працелюбство.

Орнаментальні тарелі та скриньки, вази, рахви, баклаги, топірці, хлібниці, цукорниці майстра є лауреатами й дипломантами обласних, республіканських і міжнародних виставок, експонуються в музеях та приватних колекціях.

Лауреат літературно-мистецької премії імені Марка Черемшини за відродження традицій покутського різьбярства та вагомий внесок в розвиток народного мистецтва.

Він завжди пишався своїми вихованцями, серед них особливе місце належить членам Спілки художників України: Степану Марчуку, Миколі Теліженко, Дарії Андріяшко. Тішився успіхами  Володимира Ворончака, Дмитра Курика, Степана Шандро, Володимира Марчука.

Працюючи викладачем, С.В. Сахро вніс багато пропозицій щодо покращення навчального процесу. Був автором програми для студентів середніх навчальних закладів прикладного мистецтва зі спеціальності «Художня обробка дерева», створив нові елементи у художній обробці дерева, які пізніше стали називатися «сахрівщина». Він із задоволенням віддавав цікаві ідеї учням і говорив: «Мої ідеї, але фантазія моїх студентів. Так що це вже їхні творчі вирішення і їхній задум. А мої залишаються зі мною».

В Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського зберігаються 10 творів митця.

Про сучасне кіно – від Ігоря Козака

Про сучасне кіно - від Ігоря Козака

     «Наша позиція – показувати правду світу! Адже важливо розуміти, що ти робиш, для кого ти це робиш та яку користь це принесе твоїм генам. Тож робіть своє – те, що Вас надихає! Робіть з душею та любов‘ю і все у Вас вийде!» – саме з таких надихаючих слів розпочалась наша зустріч із директором агентства Cinema Kyiv – Ігорем Козаком.
     Cinema Kyiv – це команда, яка працює над повнометражними фільмами, серіалами, рекламами, телепроєктами різного формату, розважальними програмами, скетч-шоу, роликами для You Tube, ТікТок, фотосесіями та іншими проєктами. Понад 480 реалізованих проєктів в Україні та за її межами.
     Студенти почули надзвичайні історії про створення кіно, про важливість творити українське, отримали велику мотивацію створювати та розвивати українське мистецтво.
     Дякуємо за організацію і неймовірну атмосферу, мега зйомку і монтаж Вадим Перетятко

Чаювання з Ігорем Козаком

Чаювання з Ігорем Козаком

      Запрошуємо студентів і викладачів на зустріч із директором агентства Cinema Kyiv – командою, яка працює над повнометражними фільмами, серіалами, рекламами, телепроєктами різного формату, розважальними програмами, скетч-шоу, роликами для You Tube, ТікТок, фотосесіями та іншими проєктами. Понад 450 реалізованих проєктів в Україні та за її межами.
      Буде чудовий час для знайомства, спілкування та мотивації.

       Поставити запитання можете заповнивши гугл-форму 

Туристичний старт в новому 2023-24 навчальному році.

Туристичний старт
в новому 2023-24 навчальному році

     На виконання заходів Олімпійського тижня та з нагоди відзначення Дня фізичної фізкультури та спорту, проведено туристично-оздоровчий похід “Край в якому я навчаюсь”.
     Під час походу студенти милувались казковими пейзажами та краєвидами буковинських Карпат. Особливе враження на студентів справили Соколине око, Протяте каміння та Смугарські водоспади (Сич, Середній та Великий гук). Грали в рухливі ігри, оздоровлювалися силами природи, здружувалися та згуртовувалися.
     Особливо пам’ятним цей похід буде для студентів I курсів, адже вони вперше здійснили мандрівку як студенти коледжу.

Більше фото тут

День знань

День знань

     День знань цьогоріч відзначився яскравістю вражень та нових переживань, надій і несподіваних зустрічей.
   Отже, стартував навчальний рік! Ще раз вітаємо всіх причетних та бажаємо вдалого, успішного, креативного, позитивного мистецького здобуття знань!

    Більше фото за посиланням 

Засідання Студентської ради Буковини

Засідання Студентської ради Буковини

       2 вересня 2023 року, у залі засідань ученої ради юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулося засідання Студентської ради Буковини.

     Обговорили та вирішили низку питань щодо діяльності на найближчий час, зокрема:

заслухали голів студентських самоврядувань області щодо готовності закладів фахової передвищої та вищої освіти до нового навчального року та форми освітнього процесу на 2023-2024 н.р.
затвердили стратегічний план діяльності комітетів Студентської ради Буковини на 2023 рік;
затвердили Програму проєкту тренінгів із надання першої медичної допомоги;
затвердили Регламент Студентської ради.

     На засідання був запрошений Юрій Чучко, співзасновник Національної асамблеї студентів України, із яким обговорили питання стратегічного партнерства та співробітництва Студентської ради й Асамблеї.
     Від Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка виступила Голова студентської ради коледжу Світлана Думич.

З початком нового навчального року!

З початком нового навчального року!

   Шановні викладачі, студенти, співробітники!
 
   Прийміть щирі вітання із Днем знань та початком нового навчального року!
     1 Вересня – це свято, пов’язане з передчуттям чудових відкриттів, нового бачення світу, професійного і громадянського становлення молодої людини.
    Звертаюся у цей святковий день насамперед до нашого студентства. Сьогодні ви отримали змогу вчитися в одному з найкращих мистецьких освітніх закладів України – Вижницькому фаховому коледжі мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка. Закликаю вас пишатися тим, що увійшли до нашої згуртованої творчої родини, берегти і примножувати її традиції та надбання.
     Бажаю всім викладачам і студентам Коледжу великого натхнення на шляху до підкорення мистецьких вершин, наполегливості й терпіння, мудрості та порозуміння, злагоди та миру! Переконаний, ваш професіоналізм, здібності, таланти стануть запорукою нових визначних успіхів, котрими пишатиметься Україна. 💙💛
     З Днем знань!
 
Щиро Ваш,
Директор коледжу
РОМАН ГАВРИЛЮК

Вручення дипломів 2023

Вручення дипломів

     Завтра у Вижницькому фаховому коледжі мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка відбудеться вручення дипломів нашим талановитим випускникам 2023 року.
    Не пропустіть! 30 червня, вул. Дмитра Загула, 13, м. Вижниця, актова зала, початок об 11:00.
    Ласкаво просимо!))

Захист дипломних робіт 2023

Захист дипломних робіт 2023

      26-27 червня у Вижницькому фаховому коледжі мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка відбувся захист дипломних робіт випускників 2023 року.
       Дефіле, мистецькі перфоменси, арт-експерименти, презентації проєктів та творів мистецтва в матеріалі – це справжнє дійство, перфоменс та абсолютне захоплення!
      Кожна із представлених робіт (а їх цьогоріч 68) цікава авторським баченням у трактуванні форми, конструкції, орнаментики, несподіваним поєднанням технологічних способів і прийомів. Ідеї, втілені у роботах випускників, за своїми художніми якостями є яскравим і натхненним прикладом сучасного погляду на народні традиції та мають значну мистецьку цінність.🫶

         Більше фото на офіційній сторінці коледжу в Facebook

Педагогічний оскар – 2023

ПЕДАГОГІЧНИЙ ОСКАР -2023

       Всеукраїнський конкурс «Педагогічний ОСКАР»  проводиться щороку відповідно  до Меморандуму  про  співпрацю Національної  академії  педагогічних  наук  України  та Державної  установи «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти».

       Основна мета проведення конкурсу – вивчення та поширення інноваційних педагогічних  практик, сприяння  професійному  розвитку,  самореалізації педагогів, створення  необхідних  умов  для  розвитку творчого  потенціалу педагогічних  колективів  закладів  фахової  передвищої  освіти, удосконалення управління освітнім процесом та підвищення якості підготовки фахівців.

        Конкурс  проходив  у  два тури:  відбірковий – у  закладі  освіти  та фінальний–у Державній  установі  «Науково-методичний  центр  вищої  та фахової передвищої освіти».

        На фінальний  тур конкурсу до 12-ти  номінацій було  представлено 973 конкурсні роботи із 133 закладів  фахової  передвищої  освіти.

      Кількість представлених конкурсних робіт згідно з номінаціями така:

  • Організація  освітнього  процесу  у  закладі  фахової  передвищої  освіти  в умовах воєнного стану та повоєнної відбудови України– 12 конкурсних робіт.
  • Менеджмент інноваційної діяльності закладу фахової передвищої освіти у  забезпеченні  підготовки  конкурентоспроможного  фахівця – 33 конкурсні роботи.
  • Інноваційні моделі відкритої освіти. Цифровізація освітнього процесу у закладі фахової передвищої освіти – 18 конкурсних робіт.
  • Педагогічна майстерність викладача закладу фахової передвищої освіти– 17 конкурсних робіт.
  • Інноваційні підходи до виховання студентської молоді у закладі фахової передвищої освіти в умовах сучасних викликів – 69 конкурсних робіт.
  • Сучасні освітні технології у закладі фахової передвищої освіти – 72 конкурсні роботи.
  • Освітній вебсайт викладача – 25 конкурсних робіт.
  • Інтерактивний навчально-методичний посібник з дисципліни – 75 конкурсних робіт.
  • Електронний навчально-методичний посібник з дисципліни – 40 конкурсних робіт.
  • Навчально-методичний комплекс з дисципліни – 27 конкурсних робіт.
  • Інноваційні  підходи  до  організації  практичної  підготовки  здобувачів освіти закладу фахової передвищої освіти – 415 конкурсних робіт.
  • Досвід візуалізації навчального матеріалу – 170 конкурсних робіт.

Викладачі Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка представили конкурсні роботи та оцінені високими балам в номінаціях:

  Педагогічна діяльність викладача закладу фахової передвищої освіти

Організація фізкультурно – оздоровчої та спортивно – масової роботи в закладі фахової перед вищої освіти. Євген Калинчук.

   Інноваційні підходи до організації практичної підготовки здобувачів освіти закладу фахової передвищої освіти

Числівники – це камінь спотикання на ЗНО чи цікава частина мови? (на допомогу студентам у підготовці до складання ЗНО з української мови). Василь Гора.

Щиро вітаємо колег!

Долучаємось до вивчення та популяризації вашого досвіду. Запрошуємо педагогічних працівників планувати участь у Всеукраїнському конкурсі “Педагогічний ОСКАР – 2024”

 

           Завідувачка НМК                                                                      Олена Круглюк

Науково-практична конференція

Науково-практична конференція

   Викладачі та студенти Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка взяли участь у науково-практичній конференції «Внесок Василя Девдюка у становлення та формування Вижницького та Косівського осередків різьбярства» (до 150-річчя з дня народження майстра та 100-річчя його приватної школи різьблення), яка відбулася 15 червня у Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття

Час дипломних робіт 2023

Час дипломних робіт 2023

      Вже зовсім скоро стартує захист дипломних робіт – надзвичайна подія в житті кожного студента. Час, коли випускник демонструє все те, чому навчився впродовж навчання у коледжі: свій досвід, майстерність, талант, уміння показати себе…
     Не пропустіть!
    26-27 червня, вул. Дмитра Загула, 13, м. Вижниця, актова зала Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка.
Ласкаво просимо!))

Заняття-екскурсія до музею Івана Миколайчука в Чорториї

Заняття-екскурсія до музею Івана Миколайчука в Чорториї

В дні присвячені пам’яті легендарного актора, нашого земляка, Івана Миколайчука, група IV ХТ (художнє ткацтво) відправилась стежками славного Івана. Метою було доторкнутись до духовного спадку видатного Буковинця, відчути ту Справжню Любов, що панує в Родинній оселі, щирість з якою радо зустрічають кожного подорожнього. Пан Михайло Грицюк – племінник відомого Буковинця, радо поділився своїми та спогадами сучасників про Івана Васильовича. Такі заняття є дуже корисними для наших студентів, бо спонукають до глибшого розуміння того хто Ми, чому Ми, для чого Ми… Дають поштовх для подальшого дослідження, подекуди відродження та збереження власного коріння.
Пізнавати світ Миколайчука, студенти почали ще 2 роки тому. В результаті чого 14 червня 2021 року, об’єднавши роботи викладача з професійної майстерності та студентів, була організована виставка художнього текстилю, присвячена Івану Миколайчуку.
Представлена творча експозиція художнього текстилю мала за мету віддати шану улюбленому буковинцеві Іванові Миколайчуку. Було бажання, спонукати учасників та глядачів до пізнання, відкриття, зберігання та наслідування його творчого доробку отриманого нами в спадок. Виконати власні сюжетні композиції в семестрових завданнях з творчим переосмисленням та втіленням засобами художнього ткацтва. Велика дяка нашим студентам Ксенії Телекі, Івану Мудраку, Олександрі Дячук та Роману Степанову за активну участь у створенні власних виробів та втіленої експозиції. Окремо хочеться подякувати Чернівецькому обласному художньому музею за допомогу в організації задуманого проєкту та за тісну співпрацю з нашим навчальним закладом.
Викладач відділу художнє ткацтво Оксана Гинга-Петращук

Нація вільних

Нація вільних

    Останній дзвоник – 2023 під назвою «НАЦІЯ ВІЛЬНИХ» відбувся напередодні в освітньому закладі.
     Це захід про дивовижну країну, яка вирізняється з поміж інших своєю неперевершеною милозвучною мовою, славиться неповторними звичаями та традиціями, родючими землями, славною історією та непересічними особистостями – про Україну!
     Тому,багато цікавих фактів про рідну Україну пригадали разом під час свята, виконуючи різноманітні завдання: українські особистості, українська пісня, українська мова, українська кухня, українські цінності та українська сила.
     Студентський та викладацький колективи твердо вірять не тільки в Перемогу, а й в достаток, благополуччя та економіку шикарної країни!Бо коли мільйони людей віддають цінне, віддають останнє, здійснюють щоденно акти підтримки, захисту слабших, прихищають, одягають і ділять горе на всіх, то таке суспільство акумулює велику добру енергію.Це щось вражаюче і не менш видатне ніж військова звитяга наших Героїв.
     Студенти дивували ерудицією та знаннями про українську культуру, а підсумували цитатою, яка сьогодні зазвучала як мега-істина -«В своїй хаті своя й правда, І сила, і воля».
     Окрім нагород за активну діяльність студентів в різноманітних заходах та акціях, кожен учасник свята отримав також приємні побажання- передбачення на літній період,насолоду від краси Вижницького краю та радість від гарної нагоди побути разом!!!
 
    P.S. Це дуже символічно, що перемогли синя і жовта команда!!!

Табір малювання в Ротарі клубі Фельтічені

Табір малювання в Ротарі клубі Фельтічені

      25-28 травня 2023 року в румунському містечку Фельтічень в рамках проєкту “R.Uneste-ne Stefan” було організовано табір малювання для молоді 18-25 років, що володіє навичками малювання. В цьому заході взяла участь студентка І курсу “ОР Бакалавр” Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка Анна-Марія Трофанюк.
      “Враження найкращі! Від початку подорожі й до самого її кінця мене оточили підтримкою і турботою. Мені дуже сподобалося малювати у компанії студентів та просто творчих особистостей із різних куточків Румунії. Це було весело та пізнавально. Ми обмінювалися різним досвідом та думками про творчість. Також, за нами наглядав видатний митець Михаїл Гаврил, який допомагав нам порадами, та просто додавав гарного настрою жартами). Я дуже вдячна коледжу та Rotary Club – Chernivtsi за таку чудову можливість доторкнутися до іншої культури та отримати нові враження “, – поділилася враженнями Анна-Марія.

Обласні спортивні ігри з легкої атлетики

Обласні спортивні ігри з легкої атлетики

     25 травня в місті Чернівці відбулись обласні спортивні ігри з легкої атлетики серед студентів закладів фахової передвищої освіти.

     Успішно в цих змаганнях виступили студенти коледжу: Кусяк Іван, який зайняв І місце на дистанціях 400 і 1500 метрів; Матіос Антоніна (І ЖГ) – II місце на дистанції 400 метрів; Ховелко Анна (І ЖГ) – III місце в бігу на 400 метрів; Перерва Михайло (II ХОМ) – III місце в бігу на 400 метрів.

     Переможці та призери були нагороджені грамотами та призами від начальника обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту МОН України. Кусяк Іван попав в склад збірної команди області та буде захищати її на Всеукраїнських змаганнях.

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОЇ РАДИ КОЛЕДЖУ

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ МЕТОДИЧНОЇ РАДИ КОЛЕДЖУ

       Серед основних питань які розглядалися:

1.Розвиток пізнавальної самостійності та креативних компетентностей студентів через пошуково-дослідницьку роботу при вивченні фахових дисциплін.

2.Особистісно-орієнтований підхід як умова для саморозвитку випускника коледжу.

  Досвідом роботи ділилися викладачі – методисти: Віра Фижделюк,  Володимир Запорожець, Галина Запорожець, Галина Воробйова, Олександр Марковський, Олена Круглюк.

Прийнято важливі рішення з питань навчально-методичного забезпечення навчального процесу.

Завідувач НМК                          Олена Круглюк

 

З Буковиною в серці

З Буковиною в серці

         24 травня в ART просторі  Надвірнянської дитячої художньої школи відбулося відкриття виставки студентських робіт коледжу “З Буковиною в серці”.
       Експозиція презентує твори живопису та декоративно-прикладного мистецтва, що демонструють різноманіття творчих манер і художніх образів. Щиро дякуємо організаторам та гостям за атмосферну та теплу зустріч!
         Тож ласкаво просимо відвідати виставку за адресою: вул. Котляревського 3, м. Надвірна, Івано-Франківська обл.

Художнє ткацтво в історичному контексті

Художнє ткацтво
в історичному контексті

      23 травня 2023 року в Чернівецькому обласному художньому музеї відкрилась виставка курсових та дипломних робіт студентів  коледжу “Художнє ткацтво” (в історичному контексті).
 
ВИКОРИСТАННЯ ТРАДИЦІЙ І НОВАТОРСЬКИХ ПІДХОДІВ У КОМПОЗИЦІЙНОМУ ВИРІШЕННІ ТЕКСТИЛЬНИХ ВИРОБІВ
      Традиційна культура орнаменту займає особливе місце у численних творах, виконаних у техніках ткацтва. Праці студентів та випускників Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка відзначаються глибинним пластичним відчуттям кольору, гармонійною побудовою барвистої гами, в чому проявляється потужний та безпосередній вплив традиційного буковинського килимарства. Молоді митці широко використовують авторські інтерпретації традиційного орнаментального декору з його складною знаковою системою та викристалізованою упродовж століть символікою. Значною популярністю користуються, зокрема, композиційні схеми, притаманні для давнього в регіоні писанкарства. Спостерігаємо практику вилучення окремих звичних елементів орнаменту із загального орнаментального ряду та переведення їх у ранг асоціативних сюжетно-тематичних композицій. Поруч із цим студенти і випускники все частіше звертаються до авторських зображально-живописних композицій, де текстильні вироби вочевидь межують із декоративним малярством. Крім площинних складових, у цьому разі можуть з’являтися об’ємно-просторові деталі.
 
Кандидат мистецтвознавства,
Заслужений діяч мистецтв України,
директор Вижницького фахового коледжу
мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка,
член Спілки дизайнерів України
Роман Миколайович ГАВРИЛЮК
 
Відділ «ХУДОЖНЄ ТКАЦТВО» – одна з поважних творчих майстерень коледжу.
     Історія становлення відділу позначена кількома етапами, що становлять невід’ємну складову сучасного практичного і педагогічного досвіду. Перший етап, що передує появі художнього ткацтва, пов’язаний з діяльністю килимоткацького відділення. Його програма відповідала ремісничим засадам, та носила переважно промисловий характер. Тут широко практикувалося виготовлення тематичних килимів, зокрема, у перше повоєнне десятиріччя, коли вони набули особливої популярності. У 1955 році поряд з відділом «Килимарство» було організовано відділ «Художнє ткацтво», що знаменує другий етап становлення відділу. Його розвитку сприяла робота молодих та талановитих викладачів-художників, а саме: І.С.Баричев, В.П.Куров, П.І.Матвієнков, В.І.Нікуліна, Є.М.Тиріна та інші. Протягом декількох років два відділи працювали паралельно. Після їх об’єднання роботу циклової комісії очолив І.С.Баричев. У період організації нового відділу проведена велика робота по створенню навчально-методичної та матеріальної бази. За проектами викладача Баричева І.С. майстер Ключан М.І. виготовив малогабаритні ткацькі верстати, досить оригінальні та унікальні за зовнішніми та внутрішніми характеристиками. Трохи згодом ними ж були створені верстати звичайних розмірів, що давало можливість учням на практиці вивчати технологію художнього ткацтва.
     Велика увага зверталася на вивчення студентами кращих зразків народного мистецтва нашого краю, та усієї країни. Ведеться дослідницька робота, збирають зразки місцевих народних вишивок, тканин, замальовок буковинських килимів. В 1960 році відбувся перший випуск спеціалістів художнього ткацтва. Тематика дипломних робіт була дуже різноманітною: візерункові тканини, скатертини, портьєри, покривала, доріжки тощо…
З активізацією пошуків нових художньо-виражальних засобів, введенням певних методологічних удосконалень молодим поколінням педагогів, дозволяють говорити про третій етап ґенези художнього ткацтва у коледжі. Інноваційний підхід І.І.Баричевої до текстилю перетворив очолюваний (з 1995 по 2002рр.) нею відділ на своєрідну розумову скриню. Під її керівництвом студенти створюють нові цікаві роботи на основі кращих зразків традиційного мистецтва.
     За багаторічне існування, художнє ткацтво у Вижницькому коледжі перетворилося на самобутній осередок. Школа, як відомо, починається в школі, і вже далі художник на цій основі розвивається як творча індивідуальність, водночас йому не потрібно витрачати десятиріччя на пошуки і відкриття секретів ремесла. Схема «ремесло – мистецтво» плідно реалізовуються в контексті нашого осередку, який у своїй інтерпретації творчого процесу тяжіє до виховання пластичного мислення – виражальними засобами текстилю. Опора на чітко визначену Етно регіональну традицію, багатий практичний досвід, мобільність щодо новітніх реалій сучасного текстилю, а також професіоналізм, знання ремесла є фундаментальними засадами нашої фахової школи.

Засідання методичного об’єднання викладачів рисунка та живопису закладів ФПО Чернівецької області

Засідання методичного об’єднання викладачів рисунка та живопису
закладів ФПО Чернівецької області

12 квітня на базі Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка відбулося засідання методичного об’єднання викладачів рисунка та живопису закладів фахової передвищої Чернівецької області. Участь в засіданні взяли студенти та викладачі Чернівецького політехнічного фахового коледжу Стринадко Василь, Гребенюк Анна – керівник Молошак Святослав Васильович, Чернівецький фазовий коледж технологій та дизайну, Соколовська Ніка, Косован Евеліна – керівник Яворська Тетяна Дмитрівна, та Вижницький фазовий коледж мистецтв та дизайну Козлан Лілія, Григорович Софія, Баланюк Меланія, Тураш Микола. Тема засідання «Декоративний натюрморт: проблеми вирішення та реалізації». Учасники Шийчук Інна Олегівна, Фижделюк Віра Юріївна, Руснак Олеся Дмитрівна, Стручинський Андрій Любомирович, Генцар Олеся Миколаївна Молошак Святослав Васильович, Яворська Тетяна Дмитрівна.

      В процесі обговорення та обміну досвідом було обговорено цілий ряд питань які виникають в процесі виконання творчих завдань на різних спеціалізаціях наших навчальних закладах. Симбіоз досвіду та молодості дає позитивний результат у творчому зростанні та розв’язанні складних питань. У рамках роботи засідання був проведений Регіональний конкурс з рисунка «Декоративний натюрморт».

     Студентки Чернівецького фахового коледжу Евеліна Косован та Ніка Соколовська здобули І (перше) та III (третє) місця у цьому творчому змаганні.

     Студенти політехнічного фахового коледжу Стринадко Василь здобув II (друге) місце Гребенюк Анна відзначена подякою за участь.

     Студенти Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну Тураш Микола здобув II (друге) місце та Баланюк Меланія III (третє) місце.

     Вітаємо студентів і керівників. Бажаємо подальших успіхів і нових звершень!

     Дякуємо Збройним Силам України за можливість жити та працювати під мирним небом! Слава Україні!

День вишиванки єднає українців через простір і час…

День вишиванки єднає українців через простір і час…

Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції та носіння етнічного вишитого українського одягу. Для українця вишиванка – не просто одяг. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу. З давніх давен найкращим оберегом була вишита сорочка, бо вона захищала тіло не тільки від хвороб, але й душу від злих духів.
У музеї старожитностей та етнографії Буковинської Гуцульщини Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка відбувся благодійний захід :
«Одягнімо вишиванки, друже,
хай побачить українців світ –
молодих, відважних, дужих,
у єднанні на сто тисяч літ».
Організатори заходу – Вижницький фаховий коледж мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка – Музей старожитностей та етнографії Буковинської Гуцульщини, Вижницька районна військова адміністрація, Вижницька районна рада.
Головна мета заходу – збереження та популяризація історико-культурної спадщини Буковинської Гуцульщини задля ідентифікації української нації у світі та збір коштів для потреб ЗСУ.
Цікаві розповіді про традиційні строї буковинських горян, екскурсія музеєм старожитностей та етнографії Буковинської Гуцульщини, фотосесія в традиційному строї буковинських гуцулів залишили неймовірні враження у всіх, хто відвідав цей неординарний захід.
👍Пропонуємо відгуки людей, які були вражені дійством, яке проходило в музеї, напередодні дня вишиванки:
🔸 Щиро дякуємо за отримані емоції від гуцульської фотосесії. Дякуємо всім, хто організував цей чудовий захід. Живучи у Маріуполі, ми були далекі від культури та традицій нашої країни та, особливо, традицій Гуцульщини. Завдяки вам ми змогли відчути її. Вдячні за все, бажаємо вам натхнення, гарних та щирих посмішок! (Сім’я Рей)
🔸 Щиро дякуємо за проведений захід, який надовго залишиться в нашій
пам’яті. Якими б сильними ми не були, підтримка робить нас сильнішими!
🔸 Дякуємо від щирого серця за добросердечність, чуйність, щирість, підтримку. Приємно знати, що такі люди є поруч. Бажаємо процвітання, добра, благополуччя, гармонії та щастя.
Мирного неба над нашими головами! Слава Україні! (Дерев’янко)
🔸 Дякую! Я з Харкова. Ще ніколи не занурювалась в таку цікаву історію нашої країни. Все було дуже цікаво, корисно, вражаюче! Бажаю організаторам цього музею творчої наснаги, вдячних відвідувачів, багато- багато років плідної праці та миру всім нам! (Малєєва О.П.)
🔸 Чудовий музей аутентичних гуцульських виробів!!! Ми в захопленні! Дуже дякуємо і бажаємо розвитку!
З повагою, професор ХНУ імені В. Н. Каразіна Василь Оуярий та ст. викладач кафедри фундаментальної та прикладної геології Ольга Сердюк.
🔸 Колектив Вижницького районного суду Чернівецької області дякує за чудові та незабутні враження від відвідування музею.
🔸 Гарно дякуємо за неймовірні враження від проведеної фотосесії. Приємно було побувати в музеї, де зберігаються традиції наших предків.
🔸 У музеї дуже багато унікальних автентичних експонатів. Дякую за можливість доторкнутися до минулого і за вашу титанічну працю!
🔸 Колектив Вижницького ЦНСП щиро вдячний за неймовірні емоції та можливість згадати свою культуру та традиції, відчути атмосферу гуцульського побуту та звичаїв. Окрема подяка дівчатам та фотографу за створені образи.
І таких відгуків дуже багато…
Під час проведення акції було зібрано сім тисяч п’ятсот гривень, які будуть передані для потреб ЗСУ.
Популяризуймо історико-культурну спадщину предків разом!
Слава Україні! Мирного неба нам всім!🇺🇦
Марія Козубовська, викладач коледжу, завідувачка музею старожитностей та етнографії Буковинської Гуцульщини

Більше фото  на faсebook-сторінці коледжу

Міжнародний день музеїв

18 травня – Міжнародний день музеїв

     Міжнародний день музеїв – це свято, яке закликає цінувати культурну спадщину нації, повертає нас у славне історичне минуле, створює почуття гордості за досягнення попередніх поколінь.
    Вижницький фаховий коледж мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка пишається власними двома музеями – Музеєм Старожитностей та етнографії Буковинської Гуцульщини й Музеєм декоративно-прикладного мистецтва.
     Тож сьогодні вітаємо з професійним святом наших музейних працівників – Ярослава Богдан та Maria Kozubovska. Цінуємо вашу роботу та надважливу місію – берегти пам’ять, історію та культуру. Бажаємо Вам успіхів у трудовій діяльності, поповнень музейних зібрань, розширення професійних горизонтів та натхнення для втілення нових проєктів і задумів!
   Нехай у ваших оселях завжди панують мир, добробут та затишок, а сили та здоров’я ніколи не полишають Вас.

#ВФКМД_У_ВИШИВАНЦІ

ВФКМД у вишиванці

     Національний символ українців – вишиванка… А з початком повномасштабної війни вона стала ще й оберегом та виявом любові до своєї землі та традицій. Люди у вишиванках – виразники громадянської позиції, вони демонструють культурну освіченість, духовну свідомість та приналежність до українського народу.

     В День вишиванки2023 студенти, викладачі та працівники освітнього закладу, завдяки щоденному подвигу хлопців та дівчат у пікселі, мали змогу вшанувати красу українського символу та з гордістю одягнути вишиванку.

     Милуємося разом фотомитями зі свята краси та національної згуртованості ВФКМД імені Василя Шкрібляка!

Нехай наша віра залишається сильною!

Нехай наша воля залишається незламною!

Нехай наша єдність залишається непохитною!

Благодійний захід “Одягнімо вишиванки, друже…”

Благодійний захід
«Одягнімо вишиванки, друже, хай побачить українців світ – молодих, відважних, дужих, у єднанні на сто тисяч літ»

     Протягом 15 травня з 10:00-15:00 год. та 16 травня 2023 року з 14:00-16:00 год. до Дня вишиванки в приміщенні Музею старожитностей та етнографії Буковинської Гуцульщини Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка, відбудеться благодійний захід – «Одягнімо вишиванки, друже, хай побачить українців світ – молодих, відважних, дужих, у єднанні на сто тисяч літ».

    Організатор заходу – Вижницька районна державна адміністрація (районна військова адміністрація) за підтримки Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка – Музею старожитностей та етнографії Буковинської Гуцульщини та Вижницької районної ради.

     Головна мета заходу – збереження та популяризація історико-культурної спадщини Буковинської Гуцульщини задля ідентифікації української нації у світі та збір коштів для потреб ЗСУ.

На відвідувачів очікує:
     Фотосесія в традиційному строї буковинських гуцулів;
     Цікаві розповіді про традиційні строї буковинських горян та екскурсія Музеєм старожитностей та етнографії Буковинської Гуцульщини.

      Щиро запрошуємо взяти участь: органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації району, релоковані підприємства, внутрішньо переміщених осіб.

     Популяризуймо українську ідентичність, історико-культурну спадщину предків разом!

     Для запису звертайтеся за номером телефону: 0 (97) 993 39 61 – Марія Петрівна.

Екскурсія «Малим Віднем» – містом людей і книжок

Екскурсія «Малим Віднем» – містом людей і книжок

     Студенти І курсу разом із викладачами Сергієм Огданським, Іванною Дуркіною та Марією Слобідчук відвідали тематичні екскурсії міста Чернівці та були вражені місцевими краєвидами, архітектурою, що створюють атмосферу старої Європи.

      В рамках поїздки до Чернівців студенти 1 курсу, що вивчають графічний дизайн в курсі інформатики, відвідали разом зі викладачами одне з найбільших поліграфічних підприємств Буковини – “ДрукАрт”. Зокрема, вони пройшлися приміщеннями друкарні, побачили виробничі процеси: макетування поліграфічної продукції, підготовку до друку фотопластин методом CTP, вивід оригіналів на друк, різноманіття друкарської техніки, постполіграфічні процеси (порізку, фальцювання, палітурні роботи, тиснення та ламінування). Детально про виробничий процес розповів заступник директора Володимир Петрович Ільніцький.

       Наступним пунктом нашої подорожі була ювелірна майстерня “Вища проба”, де студенти занурились в світ ювелірного ремесла в якому працюють випускники нашого коледжу, побачили майстрів в творчій робочій атмосфері за виготовленням ювелірних виробів. Випускники розповіли про реставрацію та виготовлення ювелірних прикрас, 3D дизайн і моделювання, продемонстрували так звані “воскові ялинки” які готують до запікання в муфельній печі, та про лиття ювелірних виробів загалом.

     Ми також завітали до Чернівецького літературно-меморіального музею Ольги Кобилянської, що розміщений у будинку, який став першою власною оселею буковинської письменниці. Під час захопливої розповіді екскурсовода студенти дізналися про цікаві факти біографії і творчої діяльності письменниці. Познайомитися з літературою рідного краю із цікавістю розглядали літературну експозицію та особисті речі Буковинської Горлиці.

      На туристичний десерт ми залишили справжній діамант не тільки Чернівців, а всього світу – Резиденцію митрополитів Буковини і Далмації, що споруджена у 1864-1882 рр. за проектом австрійського архітектора Йозефа Главки, яка справедливо вважається символом міста. Студенти із захопленням слухали розповідь екскурсовода Миколи Косташа про те, що ансамбль розцінюється вченими одним з найвидатніших явищ в світовій архітектурній спадщині, і те що в 2011 році Резиденція під № 3 від України увійшла в список ЮНЕСКО. Вразила всіх своїм вишуканим оздобленням блакитна, мармурова та червона зала.

      Чернівці славетні своєю цікавою історією, визначними особистостями, архітектурою та мистецтвом. Студенти у захваті і під неймовірними враженнями від архітектурних шедеврів міста повернулись додому.

Ювілейне сходження на Говерлу

Ювілейне сходження на Говерлу

       На виконання заходів покращення щоденної рухової активності, студенти коледжу здійснили ювілейне (60-те) сходження на найвищу вершину українських Карпат – Говерлу. Підрахунок ведеться з 1990 року. За 33 роки було організовано 60 сходжень. Цьогоріч весняна Говерла зустріла студентів ще по-зимовому, адже вона вкрита товстим шаром снігу. Проте в підніжжі вже панує весна: сонячні промені все сильніше зігрівають землю, а невеликі галявини та полонини вкриті першими весняними гірськими квітами-крокусами (шафранами). Студентська молодь успішно підкорила вершину, проявивши вольові та фізичні якості.
      Під час походу студенти грали в рухливі ігри, загартовувалися, готували їжу в природних умовах. Отримавши позитивний заряд емоцій, з новими силами та враженнями вони приступають до успішного завершення навчального семестру.
     В таких походах, формуються національно-патріотичні почуття до рідного краю, до України. Студенти вдячні ЗСУ за те, що мають можливість навчатися і подорожувати.
     Вперед! Разом до перемоги!

ARTlаnd Vyzhnytsia 2023

ARTland Vyzhnytsia 2023

  28 квітня, в мистецькій колисці Буковини, пройшов фестиваль професій для майбутніх абітурієнтів «ARTland Vyzhnytsia».
Насолоджуючись сьогоднішніми миттєвостями, не забуваємо дякувати тим, хто нас захищає і дарує майбутнє дітям! Тож пориньте і ви у день, який був сповнений приємних зустрічей, знайомств і мистецьких експериментів.
 
Далі буде..