#сесія Як уникнути стресу під час сесії

Декілька порад як уникнути стресу під час сесії

#сесія

Сесія – завжди  екстримальний і стресовий стан для студента, що неминуче настає раз на пів року. Це головна частина веселого студентського життя. Але якщо Ви добросовісний студент, який відвідував пари  та вчасно виконував завдання, то особливо  нічого боятись. Головне – правильно розрахувати власний час і сили, а також не панікувати. У будь-якому випадку під час сесії присутні  зміни  настрою, і припускає нерви та злість.

Коли розпочнеться сесія, майже кожен студент відчуває емоційну напругу перед відповідальним моментом на іспиті. Це пояснюється тим, що іспит сприймається  як своєрідна критична ситуація, що впливає на соціальний статус, матеріальне становище і подальші перспективи навчання у коледжі. З метою уникнення негативних емоцій під час іспитів, вам пропонуються декілька порад як впоратися зі стресом і зберегти своє психологічне здоров`я.

Конспекти.
Підготуйте їх скоріше! Звичайно, на початку року ми активно вчимося, ходимо на пари, пишемо конспекти. Але вже через місяць багато студентів втрачають «запал» і часто конспектують лекції вибірково. Тому розберіться у власних записах, якщо чогось не вистачає то зверніться на допомогу до одногрупників.

Сон.
Кожного дня засинайте не пізніше 23.00. Психофізіологи не рекомендують посилювати навчальне навантаження за рахунок сну. Саме під час сну відбувається переведення інформації, отриманої за день, з оперативної пам`яті  в довгострокову. Тому скорочення кількості часу, відведеного на сон буде сприяти перевтомі, млявості й апатії, а також загалом знизить ефективність засвоєння навчального матеріалу.

Приходь на іспит в зазначений час.

Завжди краще приходити в аудиторію за деяких час до початку іспиту. Це відмінний спосіб зменшити стрес під час іспиту. Для багатьох не буде новинкою той факт, що напруга позначається на мозковій активності.

Намагайся не відволікатися.

В даний час більшість студентів легко відволікаються на соціальні мережі, і це негативно позначається на підготовці до іспитів. Тому, якщо ви шукаєте способи, як позбутися від стресу під час сесії, не відволікайтесь на соціальні мережі, краще зосередьтеся на своїй екзаменаційній роботі.

Без паніки.

Всім знайома картина, коли ти приходиш до навчального закладу перед  переглядом або іспитом. Всі панічно поспішають один до одного з розпитуванням «як все пройшло», і потім хвилювання стають ще сильніше, оскільки тепер ви стали ще більш не впевненим в своїх силах. Не варто слухати інших, як у них все пройшло, а варто прислухатися до себе. Бажано об’єктивно оцінювати свої знання і вірити в себе.

Сесія – це не страшно!

Якщо тобі щось не зрозуміло, звернися до когось, в чиїх знаннях ти впевнений. Сприймай сесію як певний виклик, можливість самоорганізації, перевірки своєї дисципліни і відповідальності. І пам`ятай: важко в навчанні-легко в бою.

Бажаєм всім успіху в здачі сесії!

Гакман М.Ю.
Практичний психолог