Всесвітній день охорони праці

Всесвітній день охорони праці

     Всесвітній день охорони праці, який щорічно відзначається 28 квітня, покликаний сприяти приверненню уваги до запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням у всьому світі. Це кампанія з підвищення обізнаності, покликана привернути увагу міжнародної громадськості до масштабів проблеми і до того, як просування і створення культури безпеки і здоров’я може допомогти знизити кількість смертей і травм, пов’язаних з роботою.

     В цей день ми, учасники навчально-виховного  процесу, службовий персонал Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка, разом з усім світом вшановуємо пам’ять робітників, тих, які були травмовані, або одержали професійні захворювання, які виконували свій громадянський, військовий обов’язок, всіх, хто загинув від нещасних випадків чи з необережності, чи з банального недодержання правил техніки безпеки.

     Сьогодні ми вшановуємо пам’ять загиблих, захисників, воїнів, які своєю працею виборюють для нас право на життя.

Девіз Всесвітнього дня охорони праці 2023:

«Безпечне та здорове робоче середовище — основний принцип та право на роботі (A Safe and healthy working environment as a fundamental principle and rightat work).

     З 24 по 28 квітня 2023 року пройшовТиждень знань з охорони праці та  безпеки життєдіяльності у нашому коледжі.

     Напередодні  службою охорони праці коледжу було проведено ряд організаційних заходів з пожежної та електробезпеки, організовано  заняття з пожежної безпеки на базі Вижницького районного сектору управління державної служби надзвичайних ситуацій у Чернівецькій обл..Програма заходів враховувала сучасні реалії та умови воєнного стану.

     На нашій території ворог застосовує велику кількість різноманітних вибухонебезпечних предметів військового призначення. Вони несуть смертельну загрозу не лише військовим, а й цивільному населенню. Задля власної безпеки кожен з нас повинен знати про найбільш поширені вибухонебезпечні предмети та характеристики їхніх загроз.Таку інформацію надали студентам та працівникам коледжустарший інспектор ЮП СП Вижницького РВП капітан поліції Юлія Зельська, інспектор Вижницького РВП лейтенант поліції Микола Кравченко та ПОГ Вижницького РВП капітан поліції Віталій Юзков.

    Онлайн-курс із мінної безпеки студенти і викладачі коледжу пройшли в рамках тижня охорони праці  й отримали сертифікати на освітній онлайн-платформі «Зрозуміло» за посиланням: https://courses.zrozumilo.in.ua/courses/course-v1:eef+EEF-033+dec2022/course/

     У нинішній час дуже гостро стоїть питання надання першої допомоги в умовах бойових дій, та в цивільному житті. В рамках тижня охорони праці в коледжі пройшов п’ятигодинний тренінг з тактичної медицини та першої допомоги за сприяння організації TCCC. Набір алгоритмів  порятунку поранених в умовах бойових дій M.A.R.C.H. був змістовним. Навчання проводили  представники спецпідрозділу, що мають досвід порятунку поранених в умовах бойових дій за підтримки ГО “Волонтери Вижнниці».

     Коледжем підписано меморандум про співпрацю з товариством Червоного хреста України у Чернівецькій області. Тренінги, організовані в коледжі, допомагають студентам опановувати  практичні навички базових реанімаційних, життєво необхідних навичок із серцево-легеневої реанімації (в умовах мирного та воєнного часу), формувати  вміння безпечно надавати першу допомогу при порушенні прохідності дихальних шляхів, кровотечах, ранах та травмах.
    Ми дякуємо цій організації та її представникам Ользі Майстрюк та Оксані Пожидаєвій–Лунгул, волонтерці Марині Лесюкза співпрацю.
Після проходження курсу занять учасникам було вручено сертифікати про проходження тренінгу Товариства Червоного Хреста України з першої допомоги постраждалим.

      За активну волонтерську діяльність і участь у житті організації та з нагоди 105 річниці Товариства студентів та працівників коледжу нагороджено грамотами-подяками.

     В конкурсі тематичних рисунків місця визначені  таким чином:

1 місце – Світлана ПАСОЧНИК

2 місце –  Наталія ВОЛОШИНА та Анастасія БІЛАК

3 місце – Володимир ТОВСТЕЦЬКИЙ ,  Ольга ДУЛЬГЕР

     Серію цікавих коміксів до Міжнародного Дня охорони праці  представили студенти 3курсів. Кращими у конкурсі «Створи свій комікс з ОП та БЖД» стали : Вероніка Якименко – 1 місце; Софія Григорович – 2 місце; Роботи Ірини Слепенюк, Катерини Лукашиної та інших студентів також були дуже цікавими.

      Наші студенти впевнені, що оптимізм допоможе всім прожити довше. Ключ до гарного здоров’я лежить у збалансованому житті, що включає правильне харчування, достатній відпочинок і регулярні фізичні вправи, щоб протистояти сидячому способу життя, настільки поширеному в сучасному суспільстві.

     Вітаємо колег, працівників та студентів із Всесвітнім днем охорони праці і бажаємо повного комфорту на робочому місці, приємної атмосфери і дружного колективу, в якому всі дотримуються правил безпеки і піклуються про здоров’я один одного! Миру!

  Інженер з охорони праці Галина Гринюк