Заняття-екскурсія до музею Івана Миколайчука в Чорториї

Заняття-екскурсія до музею Івана Миколайчука в Чорториї

В дні присвячені пам’яті легендарного актора, нашого земляка, Івана Миколайчука, група IV ХТ (художнє ткацтво) відправилась стежками славного Івана. Метою було доторкнутись до духовного спадку видатного Буковинця, відчути ту Справжню Любов, що панує в Родинній оселі, щирість з якою радо зустрічають кожного подорожнього. Пан Михайло Грицюк – племінник відомого Буковинця, радо поділився своїми та спогадами сучасників про Івана Васильовича. Такі заняття є дуже корисними для наших студентів, бо спонукають до глибшого розуміння того хто Ми, чому Ми, для чого Ми… Дають поштовх для подальшого дослідження, подекуди відродження та збереження власного коріння.
Пізнавати світ Миколайчука, студенти почали ще 2 роки тому. В результаті чого 14 червня 2021 року, об’єднавши роботи викладача з професійної майстерності та студентів, була організована виставка художнього текстилю, присвячена Івану Миколайчуку.
Представлена творча експозиція художнього текстилю мала за мету віддати шану улюбленому буковинцеві Іванові Миколайчуку. Було бажання, спонукати учасників та глядачів до пізнання, відкриття, зберігання та наслідування його творчого доробку отриманого нами в спадок. Виконати власні сюжетні композиції в семестрових завданнях з творчим переосмисленням та втіленням засобами художнього ткацтва. Велика дяка нашим студентам Ксенії Телекі, Івану Мудраку, Олександрі Дячук та Роману Степанову за активну участь у створенні власних виробів та втіленої експозиції. Окремо хочеться подякувати Чернівецькому обласному художньому музею за допомогу в організації задуманого проєкту та за тісну співпрацю з нашим навчальним закладом.
Викладач відділу художнє ткацтво Оксана Гинга-Петращук